WooCommerce’de Sadakat Programı Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

WooCommerce’de bir sadakat programı oluşturmak istiyor musunuz?

Bir sadakat programı, müşterilerin çevrimiçi mağazanıza geri gelmesini sağlayabilir ve onları rakiplerinizden uzak tutabilir. Ayrıca, en iyi müşterilerinizi ödüllendirmenin ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlamanın harika bir yolu olabilir.

Bu kılavuzda, WooCommerce mağazanız için nasıl bir sadakat programı oluşturacağınızı göstereceğiz.

WooCommerce'de bir sadakat programı oluşturma

Neden WooCommerce’de Sadakat Programı Oluşturmalısınız?

Bir sadakat programı oluşturmak, çevrimiçi mağazanızda daha fazla satış elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Bir sadakat programı, müşterileri uzun vadede başarılı bir iş yürütmenin anahtarı olan WordPress web sitenize geri dönmeye teşvik eder. Alışveriş yapanlara sepetlerine daha fazla ürün eklemeleri için bir neden vererek müşteri başına ortalama harcamayı bile artırabilir.

Çoğu mağaza, müşterilere ürün ve hizmet satın almaları için puan verir. Bununla birlikte, müşterileri bir hesap oluşturma, ilk siparişlerini verme, e-posta bülteninize kaydolma veya belirli bir hesap üzerinden harcama yapma gibi diğer işlemler için de ödüllendirebilirsiniz.

Müşteriye terk edilmiş bir alışveriş sepetine geri dönüp alışverişini tamamlaması için bile ekstra puan verebilirsiniz. Bu şekilde, bir sadakat programı, WooCommerce terk edilmiş alışveriş sepeti satışlarını kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, WooCommerce’de bir sadakat programının nasıl ekleneceğine bir göz atalım.

WooCommerce Sadakat Programınızı Kurma

Sadakat programı oluşturmanın en kolay yolu, Gelişmiş Kuponları kullanmaktır. En iyi WordPress kupon eklentisidir ve her türden kupon, program oluşturmanıza, bir alana bir ücretsiz teklif almanıza ve diğer ödüllere izin verir.

Bir sadakat programı oluşturduktan sonra Gelişmiş Kuponlar, müşteriye belirli bir ürünü satın almak da dahil olmak üzere her eylem için ne kadar puan alacaklarını gösterecek.

Müşteri, alışveriş sepetinde kaç puan kazanacağını bildiren bir mesaj görecektir.

Öncelikle, her ikisini de yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. ücretsiz Gelişmiş Kuponlar eklentisi ve prim Gelişmiş Kupon Sadakat Programı Ayriyeten. Daha fazla bilgi için lütfen bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Not: ‘Hepsi Bir Arada Paket’ alarak Gelişmiş Kuponlar ve Sadakat Programı eklentilerini birlikte satın alabilirsiniz.

Bundan sonra, basitçe şuraya gidin: Kuponlar » Sadakat Programı WordPress yönetici kontrol panelinizde ve ‘Lisans’ sekmesine tıklayın.

Sadakat Programı WordPress eklentisine lisans ekleme

Artık lisans anahtarınızı ve Gelişmiş Kuponları satın almak için kullandığınız e-posta adresini girebilirsiniz. Giriş yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Gelişmiş Kuponlar web sitesinde hesap.

Bundan sonra devam edin ve ‘Ayarlar’ sekmesine tıklayın. Bu sizi sadakat programını oluşturabileceğiniz bir ekrana getirir.

Başlangıç ​​olarak, üyeleri web sitenizde bir ürün incelemesi bırakmak, yorum göndermek veya bir ürün satın almak gibi belirli eylemler gerçekleştirdiklerinde puanlarla ödüllendirelim.

‘Fiyattan kazanılan puana oranı’nda Sadakat Programı eklentisinin müşterilere harcanan her 1 ABD doları için 1 puan verdiğini görebiliriz.

kazanılan puan oranı

WooCommerce sadakat programınızın daha etkileyici görünmesini istiyorsanız, müşterilere daha fazla puan verirsiniz. Örneğin, üyeler harcadıkları her 1 ABD doları için 2 puan veya 10 puan kazanabilir.

‘Puanların kullanılan fiyata oranı’, sadakat programınızın bir parçası olarak bir dolar kazanmak için gereken puan miktarıdır.

Varsayılan olarak, müşteriler her 10 puan için 1 ABD doları kazanır. Bu, müşterinin 1 $ indirim kuponu almak için 10 puan kullanması gerektiği anlamına gelir. Bu değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca ‘Puan adı’ alanına yazarak sadakat programınızın adını değiştirebilirsiniz. Sadakat programımız için ‘Harika Puanlar’ı seçtik, ancak Starbucks’ın ‘Yıldızları’ ile yaptığı gibi daha markalı bir şey kullanmak isteyebilirsiniz.

WooCommerce sadakat programınızın adını değiştirme

Ardından, puanlarınızın nasıl hesaplanacağına karar vermeniz gerekecek. Örneğin, kupon kodu kullanan bir müşteriye, kupon kullanmayan bir müşteriye kıyasla daha az puan vermek isteyebilirsiniz. Bu sayede en iyi müşterilerinize en iyi ödülleri verebilirsiniz.

Bunu yapmak için ‘Puan Kazanma’ sekmesine tıklayın. Burada, puan verirken herhangi bir indirimi, vergiyi, nakliye ücretini ve herhangi bir ücret tutarını hesaba katmak için kutuları işaretleyebilirsiniz.

WooCommerce sadakat programında puan hesaplama

Birçok çevrimiçi pazar yeri ve dijital mağaza, müşterileri yalnızca para harcadıkları için ödüllendirir. Ancak, size fayda sağlayacak başka işlemler de olabilir, bu nedenle müşterileri bu işlemleri yaptıkları için ödüllendirmek iyi bir fikirdir.

Örneğin, üyelik sitenize kaydolan, bir ürün incelemesi gönderen ve hatta bir blog gönderisine yorum yapan ziyaretçileri ödüllendirmek isteyebilirsiniz.

Müşteriye puan kazandıracak herhangi bir işlem için “Puan Tutarları” bölümüne gidin ve ardından düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

Puan tutarları arasında geçiş

Bu geçişleri etkinleştirdikten sonra, yapılandırılacak yeni ayarlar olup olmadığını kontrol edin.

Örneğin, müşterilerin yeni bir kullanıcı olarak kaydolmaları karşılığında kaç puan alacaklarını yazmanız gerekir.

Yeni bir müşteri olarak kaydolmak için puan verme

Ayrıca, belirli bir tutarın üzerindeki siparişler için ekstra puanlar vererek alışveriş yapanları daha fazla harcamaya teşvik edebilirsiniz.

Bunu yapmak için, ‘Belirli bir miktarın üzerinde harcama’ anahtarını etkinleştirin ve ardından ‘Bir eşiğin üzerinde harcama’ alanına bir değer yazın.

WooCommerce sadakat programınız için bir eşik nasıl oluşturulur?

Yoğun alışveriş dönemlerinde, müşterilerinize mağazanızdan alışveriş yapmaları için fazladan bir neden vermek isteyebilirsiniz. Örneğin, Kara Cuma sırasında ekstra puanlar verebilirsiniz, böylece müşteriler bir rakipten alışveriş yapma eğiliminde olmazlar.

‘Dönemde Kazanılacak Ekstra Puan’ kaydırıcısını etkinleştirerek müşterilere belirli bir dönemde ekstra puan verebilirsiniz. Ardından ‘Dönemde kazanılacak ekstra puanlar’ bölümüne tarih ve saat aralığı girerek müşterilerin kaç puan kazanacağını yazın.

E-Ticaret sadakat programınızın üyeleri için ekstra puan verme

Bakmak isteyebileceğiniz birkaç ayar daha var, ancak bu, WooCommerce’de bir sadakat programı oluşturmak için yeterlidir. Programın kurulumundan memnun olduğunuzda, sayfanın en altına gidin ve ‘Değişiklikleri kaydet’ düğmesini tıklayın.

Yeni WooCommerce sadakat programınız artık yayında.

Müşterileriniz İçin Otomatik Olarak Hesap Oluşturma

Sadakat puanları toplamak için müşterilerinizin bir hesap oluşturması gerekecektir.

Zaten bu, insanları çevrimiçi mağazanıza kaydolmaya teşvik ediyor. Ancak, bir ziyaretçi ilk alışverişini yaptığında otomatik olarak da bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu, alışveriş deneyimini iyileştirebilir ve size fazladan üye kazandırabilir.

Yeni bir müşteri için otomatik olarak bir hesap oluşturmak üzere şu adrese gidin: WooCommerce » Ayarlar. Ardından, ‘Hesaplar ve Gizlilik’ sekmesine tıklayın.

WooCommerce hesap ayarlarınızı değiştirme

Başlamak için ‘Müşterilerin hesap olmadan sipariş vermesine izin ver’ seçeneğinin işaretini kaldırmak isteyebilirsiniz, böylece müşteriler misafir olarak ödeme yapamaz. Bu, daha fazla insanı sitenize kaydolmaya teşvik edecek, ancak daha fazla müşterinin satın almaktan vazgeçmesine ve alışveriş sepetlerini terk etmesine neden olabilir.

Bununla birlikte, WooCommerce dönüşüm izlemeyi kurmak ve WordPress web sitenize gelen ziyaretçileri izlemek iyi bir fikirdir. Daha sonra, bu değişikliğin dönüşüm oranlarınıza zarar verip vermediğini görebilirsiniz.

Ardından, ‘Müşterilerin ödeme sırasında mevcut bir hesapta oturum açmasına izin ver’ kutusunu işaretleyin.

Bunu yaptıktan sonra, müşterilerin hesap oluşturmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak isteyeceksiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi ‘Hesap oluşturma’ bölümündeki tüm kutuları işaretlemenizi öneririz.

WooCommerce'de misafir olarak ödeme yapma seçeneğine izin vermeme

Artık WooCommerce, ilk kez müşterilere yeni hesaplarına nasıl erişeceklerine ilişkin bilgileri içeren bir e-postayı otomatik olarak gönderecek.

Eylemde WooCommerce Sadakat Programı

Sadakat programınız hazır ve çalışıyor! Bir müşteri sadakat puanları kazandıktan sonra, şu adrese giderek puanları kupona dönüştürebilir: Hesabım » Ödül Puanlarım.

Müşteri daha sonra kaç puan kullanmak istediğini yazabilir ve WordPress blogunuz veya web siteniz kuponun değerini gösterecektir.

Müşteri devam edip o kuponu oluşturmak için ‘Kullan’ı tıklayabilir.

Aşağıdaki görselde müşteri puanlarının 500’ünü çevirerek 5$’lık bir kupon oluşturmuştur. Hala kullanabilecekleri 550 puanları var.

Müşteri kazandığı puanları hesabında kupona çevirebilir.

Umarız bu eğitim, WooCommerce’de bir sadakat programı oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca bir WooCommerce açılır penceresinin nasıl oluşturulacağına ve en iyi sanal iş telefon numarası uygulamalarına ilişkin kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter Ve Facebook.