Anahtar Kelime Takibi için En İyi 6 SEO Derecelendirme Aracı (Karşılaştırıldı)

Anahtar kelime takibi için en iyi SEO sıralama takip aracını mı arıyorsunuz?

Bir arama motoru sonuç sayfası (SERP) izleme aracı, web sitenizin belirli anahtar kelimeler için SEO konumunu izlemenize yardımcı olur. Size anahtar kelime konumlarındaki değişiklikleri gösterir ve bunları rakiplerinizle karşılaştırmanıza olanak tanır.

Bu yazıda, anahtar kelimeler için en iyi SEO sıralama izleme araçlarına ilişkin uzman seçimimizi paylaşacağız.

Anahtar Kelime Takibi için En İyi 6 SEO Derecelendirme Aracı (Karşılaştırıldı)

Neden SERP Anahtar Kelime İzleme Aracı Kullanmalısınız?

Bir SERP anahtar kelime izleme aracı, arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisi doğru yolda. İşletmenizde neyin işe yaradığını görmek için farklı sayfalar için anahtar kelime sıralamalarını izlemenizi sağlar.

Anahtar kelime sıralamalarınız yükseliyorsa ve organik trafiğiniz artıyorsa, SEO çabalarınız işe yarıyor demektir. Öte yandan, bu SERP izleme araçları, anahtar kelime sıralamanız düştüğünde sizi hemen bilgilendirecektir.

Bu, bir düzeltmeyi hızlı bir şekilde uygulamanıza olanak tanır, böylece herhangi bir satış geliri kaybetmezsiniz.

Derece izleme araçlarını kullanmanın bir başka yararı da, rakiplerine göz kulak ol. Hangi arama terimlerinde sıralandığını görebilir ve sizin için yeni anahtar kelime fırsatları bulabilirsiniz. WordPress web sitesi.

Bununla birlikte, işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz en iyi rütbe takip araçlarına bir göz atalım.

1. Semrush

Semrush SEO aracı

Semrush anahtar kelime sıralamalarınızı izlemek için en iyi sıralama izleme aracıdır. Eksiksiz bir SEO araç setidir ve birçok dijital pazarlama uzmanı tarafından tercih edilir.

Bu, Domainpozitif için kullandığımız araç ve bizim diğer şirketler.

Semrush’un konum takip özelliği sayesinde sitenizin hareketlerini takip edebilir ve izleyebilirsiniz. anahtar kelime sıralaması. Araç ayrıca SERP özelliklerinde hangi arama terimlerinin olduğunu da gösterir. öne çıkan snippet’ler, Google site bağlantıları ve bilgi panelleri.

Semrush, ilk 3, 10, 20 ve 100’de kaç arama terimi olduğunu göstererek size sıralamalarınızın genel bir görünümünü verir. Hatta zaman içindeki sıralama dağılımlarınızı bile görebilirsiniz.

Semrush Pozisyon Takip Aracı

Semrush’ın bir diğer güçlü özelliği de rakibinizin anahtar kelimelerini takip edebilmenizdir. En fazla 10 rakip URL ekleyebilir ve arama motoru performanslarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca, gerçekleştirmek için Semrush’u kullanabilirsiniz. anahtar kelime araştırması backlink fırsatları bulun, detaylı rakip analizi yapın, ücretli anahtar kelime bulun, sosyal medya performansını takip et ve dahası.

2. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs başka bir mükemmel sıralama izleme aracıdır. Semrush’a benzer şekilde, aynı zamanda kapsamlı bir SEO ve dijital pazarlama platformudur.

Rank Tracker özelliğinin yardımıyla web sitenizi ekleyebilir veya Google Arama Konsolu projeleri içe aktarmak için Ahrefs hesabı. Ardından, izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri Ahrefs panonuza ekleyebilirsiniz.

Ahrefs, arama motoru sıralamalarınızın bir özetini gösterir. Görünürlük yüzdenizi, ortalama konumunuzu, trafiğinizi, SERP özelliklerini ve konum değişikliklerini görebilirsiniz.

Ahrefs'e Genel Bakış

Her bir anahtar kelime için mevcut konumunu, aranma hacmini, toplam trafiğini, anahtar kelime zorluğunu ve anahtar kelimenin bir SERP özelliğinde olup olmadığını görebilirsiniz. İnsanlar da soruyor bölüm.

Ahrefs Rank Tracker aracına 10 adede kadar rakip ekleyebilir ve kendi web sitenizle karşılaştırabilirsiniz. Ancak, daha derinlemesine bir rakip analizi arıyorsanız, diğer özelliklerini kullanmanızı öneririz.

Örneğin, Site Gezgini’ne bir URL girebilir ve geri bağlantı sayısı organik anahtar kelimeler ve içerik boşluklarını belirleyin.

Benzer şekilde, bir site denetimi yapmak için Ahrefs’i kullanabilir, içeriğiniz için arama terimlerini araştırmak için Anahtar Kelime Gezgini’ni kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ahrefs fiyatları aylık 99 dolardan başlıyor.

3. MonsterInsights

MonsterInsights Google Analytics eklentisi

Canavar Bilgileri bu WordPress için en iyi Google Analytics eklentisi. kolayca yapmanızı sağlar WordPress’te Google Analytics’i kurun ve ihtiyacınız olan verileri WordPress panonuzdan ayrılmadan görüntüleyin.

MonsterInsights, WordPress yönetici alanındaki anahtar kelime sıralamalarını izlemenize yardımcı olur. Sitenizin en iyi 50 Google arama terimini ve bunlar için hangi sırada yer aldığınızı görmek için Search Console raporunu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, her bir anahtar kelime için tıklama sayısını, gösterimleri, tıklama oranını (TO) ve ortalama konumu gösterir. Bu, web sitenizi optimize etmenize ve sıralamaları artırmanıza yardımcı olur.

Örneğin, 11. veya 12. sırada yer alan bir içerik bulursanız, bu makaleleri ilk sayfaya getirmek için optimize edebilirsiniz.

Arama konsolu raporu

Not: İhtiyacın olacak Google Search Console’u Google Analytics’e bağlayın MonsterInsights’ta bu raporların kilidini açmak için.

Fiyatlandırma: MonsterInsights Arama Konsolu raporu, yıllık 99,50 ABD doları olan Plus planında mevcuttur.

4. SERPWatcher

Mangools tarafından SERPWatcher

Mangools tarafından SERPWatcher işletmeniz için SERP’yi kolayca izlemenizi sağlayan güçlü bir SEO araç setidir. Ayrıca, Mangools’u bazı pahalı SEO platformlarına iyi bir alternatif yapan SERPChecker, Link Miner, Keyword finder ve Site Profiler araçlarına da erişebilirsiniz.

Kullanıcı dostu bir araçtır ve sadece birkaç dakika içinde başlayabilirsiniz. Basitçe web sitenizi ekleyin, izlemek istediğiniz konumu seçin, platformu (masaüstü veya mobil) seçin ve ardından anahtar kelimelerinizi girin.

SERPWatcher raporunda, web sitenizin SERP‘lerde nasıl performans gösterdiğine dair ayrıntılı bir resim elde edersiniz. Size her bir anahtar kelimenin sıralamasını, konumlardaki değişimi, ortalama konumu, en iyi konumu, arama hacmini ve aylık tahmini ziyaretçi sayısını gösterir.

serpwatcher serp izleme raporu

Ayrıca sitenizin performans endeksini, tahmini ziyaret sayısını, anahtar kelime dağılımını ve konum akışını da görüntüleyebilirsiniz.

SERPWatcher, e-posta uyarıları aracılığıyla günlük sıralama güncellemelerini almanızı sağlar. Bu, SERP’lerde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten haberdar olmanıza ve hızlı hareket etmenize yardımcı olur.

Fiyatlandırma: SERPWatcher fiyatları ayda 29,90 dolardan başlıyor.

5. SE Ranking

SE Sıralaması

SE ranking işletmeniz için SERP’leri izlemek için başka bir harika araçtır. Kullanımı çok kolaydır ve SEO stratejinizi doğru yolda tutmanıza yardımcı olur.

Keyword Rank Tracker özelliğini kullanarak web sitenizin arama terimlerini Google, Yahoo, Bing, Yandexve YouTube. SE Sıralaması, anahtar kelimeleri coğrafi konumlara ve cihazlara göre izlemenize de olanak tanır.

Başlamak için sitenizin URL’sini girerek SE Sıralaması sihirbazını kullanabilir, izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyebilir ve arama motorunu ve ülkeyi belirtebilirsiniz.

Hatta takip için 5 adede kadar rakip ekleyebilir ve aracı Google Analytics ve Google Search Console hesaplarınıza bağlayabilirsiniz.

Web sitenizi ve anahtar kelimelerinizi eklediğinizde, sıralamaları izlemek, geçmiş verileri görüntülemek, rakipleri izlemek ve çok daha fazlasını yapmak için SE Ranking’in kontrol panelini kullanabilirsiniz.

SE Sıralama Panosu

Arama terimlerinizi izlemenin yanı sıra, trafiğinizi analiz etmek, SEO potansiyelinizi ölçmek, gerçek zamanlı olarak bir pazarlama planı oluşturmak, web sitesi denetimleri yapmak, geri bağlantıları izlemek ve daha fazlası için SE Sıralamasını kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: SE ranking fiyatları, haftalık 250 anahtar kelimeyi izlemek için aylık 23,52 ABD dolarından başlar.

6. Serpstat

serpstat

serpstat listemizdeki son SERP izleme aracıdır ve hepsi bir arada bir SEO çözümüdür. Web sitenizi analiz etmek, yürütmek için kullanabilirsiniz. anahtar kelime araştırması geri bağlantıları bulun ve anahtar kelimeleri izleyin.

Araç, tüm ayarlarınızı kontrol edebileceğiniz ve farklı eylemler gerçekleştirebileceğiniz temiz bir gösterge panosu sunar. Arama terimi sıralamalarınızı takip etmek için Sıra İzleyici seçeneğine gidin.

Bundan sonra yeni bir proje oluşturun, web sitenizin ayrıntılarını girin, arama motoru seçeneklerinizi seçin ve izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyin.

Serpstat, gösterge tablonuzdan arama terimlerinizin konum değişikliklerini görüntülemenize, bunları rakiplerinizle karşılaştırmanıza, anahtar kelimelerinizi gruplandırmanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Serpstat Panosu

Listemizdeki diğer araçlarla karşılaştırıldığında, SERPStat daha fazla görsel rapor ve sezgisel bir kontrol paneli sunar. Size raporlarınıza kuş bakışı bir görünüm veren ve daha ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz grafikler ve çizelgeler alırsınız.

Bununla birlikte, araç yeni başlayanlar için pek uygun değildir ve arayüzüne alışmak ve seçenekler arasında gezinmek biraz zaman alabilir.

Fiyatlandırma: Serpstat fiyatları ayda 69 dolardan başlıyor.

En İyi SEO Derecelendirme Aracı Hangisi (Uzman Seçimi)

buna inanıyoruz Semrush piyasadaki en iyi SEO sıralama takip aracıdır. Kullanımı kolay, birçok özellik sunan ve anahtar kelimeleri kolayca izleyen hepsi bir arada bir SEO araç setidir.

Birçok pazarlama profesyoneli Semrush’a güvenir ve onu anahtar kelimeler, geri bağlantılar bulmak, rakiplerinizi analiz etmek, sosyal medya kampanyalarınızı izlemek, ücretli reklam kampanyalarını izlemek ve çok daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Ekibimiz, DomainPozitif web sitesi ve tüm işletmelerimiz için anahtar kelime takibi için Semrush kullanıyor.

Umarız bu makale, SERP takibi için en iyi sıralama takip araçlarını bulmanıza yardımcı olmuştur.