Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Kullanan 10 WordPress Eklentisi

WordPress sitenizde yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanmak ister misiniz?

Birçok WordPress eklentisi, daha akıllı özellikler sunmak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanıyor. Sitenizde zaten bu eklentilerden birini kullanıyor olabilirsiniz.

Bu yazıda, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan en iyi WordPress eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Kullanan WordPress Eklentileri

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Nedir?

Haberleri takip ediyorsanız, yapay zeka veya makine öğrenimi kelimelerinden bahsedildiğini duymuşsunuzdur.

Yapay zeka ve makine öğrenimi, bilgisayar cihazları, uygulamalar, GPS cihazları, akıllı TV’ler, ev yardım cihazları ve daha fazlasında daha akıllı çözümler sunan bilgisayar teknolojileridir.

Yapay zeka, bilgisayar programlarının insan zekası olmadan seçim yapabilmesini sağlar.

Makine öğrenimi, yazılımın yapay zekayı geliştirmek ve daha iyi seçimler yapmak için deneyimlerden, verilerden ve kullanıcı etkinliğinden öğrenmesine yardımcı olur.

Bu teknolojiler, geliştiricilerin normalde insan zekasına ihtiyaç duyacak görevleri otomatikleştirmesine olanak tanır.

Örneğin, ses tanıma, arama kalıpları, çeviriler, görüntü tanıma ve daha fazlası şu anda çoğu modern cep telefonu ve akıllı cihaz tarafından kullanılmaktadır.

Yapay zeka ile makine öğrenimi arasındaki fark nedir?

Yapay zeka, programlanmış zekaya dayalı kararlar alabilir.

Makine öğrenimi, kullanıcı etkinliği yoluyla kendi kendine öğrenerek ve bilgi toplayarak yapay zekayı daha da geliştirir. Bu da yapay zekayı daha akıllı hale getiriyor ve daha isabetli kararlar almasını sağlıyor.

Peki ya dünyayı ele geçiren makineler?

Önde gelen birçok bilim adamı, mühendis ve girişimci, yapay zeka ve kendi kendine öğrenen makinelerden insan toplumuna yönelik olası tehdide ilişkin endişelerini dile getirdi.

Bununla birlikte, milyarlarca insanın yaşamını iyileştirmek için de büyük bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle, en önde gelen AI şüphecileri bile, daha büyük iyilik için dikkatli kullanımını teşvik ediyor.

Yapay Zeka WordPress Web Siteleri İçin Ne Yapabilir?

Kullanıcılarınız için daha akıllı ve çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir.

Örneğin, WordPress arama, dilbilgisi ve stil kontrolünü iyileştirebilir, ilgili içeriği gösterebilir, dönüşümleri iyileştirebilir, e-Ticaret satışlarını artırabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Web siteniz, kullanıcılarınız için daha akıllı, daha hızlı ve daha kişisel hale gelir. Bu, işinizi büyütmek için başka şeyler yapmanıza olanak tanıyan zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Bununla birlikte, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan WordPress eklentilerine bir göz atalım.

1. Akismet

Akismet

Akismet her WordPress web sitesinde önceden yüklenmiş olarak gelen iki eklentiden biridir. Spam yorumları tespit etmek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanır.

Milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan Akismet, botlar tarafından gönderilen neredeyse tüm istenmeyen postaları algılamak için yıllar içinde gelişti. Hatalarından ders alarak ve milyonlarca web sitesindeki kalıpları tanıyarak gerçek insan kullanıcılar tarafından manuel olarak gönderilen spam yorumları da algılayabilir.

Daha fazla ayrıntı için, onu WordPress web sitenizde nasıl kuracağınıza ilişkin talimatları içeren yeni başlayanlar için Akismet kılavuzumuza bakın.

2. Kelime Kaldırma

Kelime Kaldırma

bu WordLift eklentisi web tabanlı hizmetini WordPress web sitenize entegre eder. Bilgi grafiği yardımıyla içeriğinizi geliştirmek için SEO ipuçları sunar.

Makalelerinizi eşleştirmek ve makaleleriniz arasında bağlamsal ilişkiler kurmak için gerçekler, rakamlar ve medya sunmak üzere içeriğinizi analiz eder ve bu da daha iyi içerik önerileri sağlar. Kendi web siteniz için, siz daha fazla içerik ekledikçe daha akıllı hale gelen bir bilgi grafiği oluşturur.

3. dilbilgisi

dilbilgisi

Grammarly, en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Daha iyi yazmanıza yardımcı olmak için içeriğinizin okunabilirliğini analiz eden yapay zeka destekli bir gramer kontrol aracıdır.

Amerikan, İngiliz, Kanada ve Avustralya İngilizce dillerini destekler. JetPack modülüne alternatif olarak bir Google Chrome eklentisi olarak da mevcuttur.

4. Google Dil Tercümanı

Google Dil Tercümanı

Google Dil Tercümanı kullanıcılarınızın çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmadan web sitenizin içeriğini kolayca çevirmesine olanak tanır. Google’ın AI ve makine öğrenimi çeviri motorunu WordPress web sitenize getirir.

Web sitenizde görüntülemek istediğiniz dilleri seçebilirsiniz. Bundan sonra, kenar çubuğu widget’ını veya kısa kodu kullanarak çevirmeni web sitenize ekleyebilirsiniz.

Ayrıntılı talimatlar için Google Translate’i WordPress’e nasıl ekleyeceğinizle ilgili kılavuzumuza bakın.

5. MyCurator İçerik Düzenleme

Küratörüm

Küratörüm bulut tabanlı bir içerik iyileştirme hizmetidir. Seçtiğiniz konularla ilgili içeriği gösteren ve eklediklerinizden veya oy verdiklerinizden öğrenerek sonuçları iyileştiren yapay zeka destekli bir içerik toplayıcı eklemenize olanak tanır.

Kitlenizle alakalı en iyi içerik parçalarını getirerek web sitenizde derlenmiş bir içerik bölümü oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir makaleyi bir alıntı ve kaynağa geri bağlantı ile web sitenize ekleyebilirsiniz.

6. Web Sitesi Sesi

Web SitesiSes

Web SitesiSes metin içeriğinizi yüksek kaliteli sese dönüştüren ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu, kullanıcı katılımını artırmaya ve diğer rutin işlerle meşgulken kullanıcıların makalelerinizi dinlemesi için zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur.

Sitenizdeki metinden konuşmaya seçeneğini etkinleştirmek için web sitesi belirtecine ihtiyacınız olacak. Bu belirteçler başlangıçta ücretsizdir, ancak hizmetlerini kullanmaya devam etmek için premium plana geçmeniz gerekir.

7. Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı

Yapacak

Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılım ve kötü amaçlı kod için taramanıza olanak tanır. Bu, özellikle WordPress sitenizin arama motorları tarafından saldırıya uğradığından veya kara listeye alındığından şüpheleniyorsanız kullanışlıdır.

Eklenti, yanlış pozitiflerden öğrenmek için yapay zekayı kullanır ve kullanıma dayalı olarak tarama sonuçlarını iyileştirir. Virüslü bir web sitesini taramaya yardımcı olsa da web sitenizi etkilenmekten korumaz.

Daha iyi güvenlik için, web sitenizi bilgisayar korsanlarına, DDOS saldırılarına ve kötü amaçlı kodlara karşı korumaya yönelik nihai WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın.

8. ChatBot

ChatBot

ChatBot, web siteniz için yapay zeka destekli sanal sohbet aracısı sağlar. Canlı sohbet deneyimini iyileştirmek ve doğru yanıtlar göndermek için makine öğrenimini kullanır.

Eklentinin web sitesinde ücretsiz bir hesap için kaydolmanız gerekir. Ondan sonra siz kullandıkça öğrenmeye başlayacaktır. Ayrıca ne söyleyeceği ve kullanıcı sorgularına nasıl yanıt vereceği konusunda da onu eğitebilirsiniz. Bu, kullanıcıları web sitenizle meşgul tutmak ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için kullanışlı olabilir.

9. Bağlantı Fısıltısı

BağlantıFısıltı

BağlantıFısıltı Yapay Zeka tarafından desteklenen ücretsiz bir WordPress dahili bağlantı eklentisidir. Sitenizdeki içerikten öğrenir ve arama sıralamalarınızı iyileştirmek ve trafiğinizi artırmak için güçlü dahili bağlantı fırsatları önerir.

Eklenti, sayfalar ve gönderiler dahil olmak üzere web sitenizin içeriğine bakar. Ardından, bir makale yazarken ve düzenlerken dahili bağlantılar eklemek için WordPress blok düzenleyicisinde öneriler sunar.

10. Görsel SEO

ResimSEO

ResimSEO ücretsiz bir WordPress görüntü optimizasyon eklentisidir. Organik trafiğinizi artırmak için resimlerinizin alternatif metnini ve başlığını optimize etmek için yapay zeka kullanır.

Eklenti ayrıca Twitter, Facebook ve kanallar için sosyal kartlar oluşturur. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WordPress web sitesine resim yükleyebilirsiniz ve ImageSEO, resimlerin adını, başlığını ve etiketini otomatik olarak yazacaktır. Tek ve toplu resim yüklemelerinde sorunsuz çalışır.

Bu makalenin, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan WordPress eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. WordPress web sitenizin hızını ve performansını nasıl iyileştireceğinize ilişkin kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.