WordPress’te Venmo Nasıl Eklenir?

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress’te ödeme toplamak için Venmo’yu eklemenin mümkün olup olmadığını sordu.

Venmo, web sitenizde ödeme kabul etmeyi çok kolaylaştırır. Kullanışlı, kullanıcı dostu ve şimdiden yaklaşık 70 milyon kişi tarafından kullanılıyor. İnsanların tanıdık bir ödeme yöntemi kullanmasına izin vermek, çevrimiçi mağazanızdaki dönüşümleri artırabilir.

Bu yazıda, Venmo’yu WordPress’e nasıl kolayca ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress'te Venmo Nasıl Eklenir?

Neden Venmo’yu Ödeme Ağ Geçidi Olarak Kullanmalı?

Venmo, dünyadaki en popüler ve güvenilir çevrimiçi ödeme ağ geçidi olan PayPal’ın sahip olduğu popüler bir mobil ödeme hizmetidir. Şu anda, Venmo yalnızca ABD’de mevcuttur

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir WooCommerce mağazanız varsa, ödeme ağ geçitlerinden biri olarak Venmo’yu eklemek sizin için doğru seçenektir çünkü müşterilerinizin cep telefonlarından sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmasına olanak tanır.

Venmo, kullanıcıların banka hesaplarıyla kolayca bağlantı kurmakla kalmaz, aynı zamanda hizmet, Venmo bakiyenizden veya bağlantılı bakiyenizden para göndermek için herhangi bir ücret talep etmez. Bunlar, birçok ABD sakininin bu mobil ödeme uygulamasını tercih etmesinin büyük nedenleridir.

Amazon, Macy’s, Walmart ve Samsung gibi popüler markalar da Venmo’yu müşterilerine bir ödeme ağ geçidi olarak sunuyor. Bununla birlikte, Venmo’yu WordPress’e nasıl kolayca ekleyebileceğinizi görelim.

Yöntem 1. Ödeme Eklentilerini Kullanarak WordPress’e Venmo Ekleyin Braintree

Venmo’yu WooCommerce mağazanızla sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz. WooCommerce İçin Ödeme Eklentileri Braintree Eklenti.

Bu WooCommerce eklentisi, Venmo’yu çevrimiçi mağazanıza bir ödeme ağ geçidi olarak kolayca eklemenizi sağlar.

Öncelikle Payment Plugins Braintree eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekiyor. Daha fazla talimat için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Aktivasyon üzerine şu adrese gidin: Braintree Ağ Geçidi » Ayarlar WordPress yönetici panonuzdan.

Bu sizi aslında WooCommerce ‘Ödemeler’ sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfaya şu adresten de ulaşabilirsiniz: WooCommerce » Ayarlar. Tek fark, WooCommerce menü öğesinden geçerseniz, sayfada Braintree logosu olmayacak.

Burada sitenize entegre edebileceğiniz tüm Braintree ağ geçitlerini göreceksiniz. ‘Venmo’ sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Ayarlar'a gidin ve Venmo sekmesini seçin

Artık ‘Braintree Venmo Ağ Geçidi’ sekmesinde olduğunuza göre, üstte bir ‘Etkin’ onay kutusu göreceksiniz.

Kontrol edildiğinden emin olmanız gerekir. Bu, sitenizin bu eklenti aracılığıyla Venmo ödemelerini kabul etmesini sağlayacaktır.

Etkin kutusunu işaretlemeniz yeterlidir

Ardından, ‘Genel Ayarlar’a gidin ve Venmo Ağ Geçidinizi kurmak için ayrıntıları doldurun. Örneğin, kullanıcılara görünen başlığı, simgeyi değiştirebilir veya ödeme yönteminin kısa bir açıklamasını ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için sayfanın altındaki ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Venmo hesabınızı kurmak için genel ayarları doldurun

Artık Venmo, WordPress sitenize eklendi ve WooCommerce’de ödemeleri kabul etmeye hazırsınız.

Yöntem 2. Venmo Eklentisi ile Ödemeyi Kullanarak WordPress’e Venmo Ekleme

Venmo’yu WordPress’e eklemenin başka bir yolu da ‘WooCommerce’de Venmo ile Kontrol Edin‘ Eklenti.

Venmo’yu WordPress’e entegre etmek için kullanılan iyi bilinen bir eklentidir.

Yapmanız gereken ilk şey, ‘ öğesini yüklemek ve etkinleştirmektir.WooCommerce’de Venmo ile Kontrol Edin‘ Eklenti. Yardım için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Eklenti etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: WooCommerce » Venmo WordPress yönetici panosundan.

Bu, WooCommerce ‘Ödemeler’ sayfasındaki ‘Venmo’ sekmesini açacaktır.

Burada, sayfanın üst kısmında ‘VENMO’yu Etkinleştir’ seçeneğini bulacaksınız. Kutuyu işaretlediğinizden emin olun.

Başlığın yanındaki ‘test’ bağlantısını tıklarsanız, giriş yapabileceğiniz ve hesabınızı oluşturabileceğiniz Venmo hesap sayfasına yönlendirileceksiniz. Gerçek ödemeleri almaya çalışmadan önce tüm ayarlarınızın doğru olduğundan emin olabileceksiniz.

Venmo sayfasında VENMO test seçeneğini etkinleştirin

Ardından, aşağıdaki formdaki ayrıntıları doldurmanız ve ardından sayfanın altındaki ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Tebrikler! Venmo’yu WordPress’e başarıyla entegre ettiniz.

Venmo hesap ayrıntılarınızı doldurun

Bu kadar! Venmo’yu WordPress’e nasıl ekleyeceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Ayrıca, en iyi WooCommerce SEO kılavuzu hakkındaki makalemize ve mağazanızı büyütmenize yardımcı olacak en iyi WooCommerce eklentileri için uzman seçimlerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.