WordPress’te Tüm Kayıtlı Kullanıcılara E-posta Nasıl Gönderilir?

WordPress’teki tüm kayıtlı kullanıcılara bir e-posta göndermek istiyor musunuz?

Bazen web sitenizde hesabı olan herkese toplu e-posta göndermeniz gerekebilir. Bu, müşterileri, üyeleri, aboneleri ve hatta diğer WordPress kullanıcılarını içerebilir.

Bu yazıda, WordPress’te tüm kayıtlı kullanıcılara nasıl e-posta gönderileceğini göstereceğiz.

WordPress'te tüm kayıtlı kullanıcılara e-posta nasıl gönderilir?

WordPress’teki Tüm Kayıtlı Kullanıcılara Neden ve Ne Zaman E-posta Göndermeniz Gerekir?

WordPress sitenizde kullanıcı kaydına izin verirseniz, tüm kayıtlı kullanıcılara e-posta göndermeniz gerekebilecek birkaç farklı neden olabilir. Örneğin, harika gönderiler yazmalarına yardımcı olmak için sitenizin Yazarlarına ve Editörlerine eklediğiniz yeni bir eklenti hakkında bilgi vermek isteyebilirsiniz.

Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, WordPress’te yalnızca ‘Müşteri’ rolüne sahip kişiler için bir çekiliş veya yarışma başlatıyor olabilirsiniz.

Kullanıcı kaydını nasıl ayarladığınıza bağlı olarak, tüm kullanıcıları e-posta listenize otomatik olarak ekleyemeyebilirsiniz. Bu, sitenizi kullanan herkesle iletişim kurmanızı zorlaştırabilir.

Neyse ki, WordPress web sitenizde hesabı olan herkese toplu mesaj göndermenin başka yolları da var.

Kullanıcılarınızla iletişim kurmadan önce herhangi bir yasayı çiğnemediğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, WordPress ve GDPR uyumluluğuna ilişkin nihai kılavuzumuzu okumanızı öneririz.

Şimdi, web sitenizdeki tüm kayıtlı kullanıcılara nasıl kolayca e-posta gönderebileceğinizi görelim.

E-postalarınızın Güvenli Bir Şekilde İletildiğinden Nasıl Emin Olabilirsiniz?

Başlamadan önce, kullanıcıların gönderdiğiniz e-postaları alacağından emin olmak istiyorsunuz.

Bazen, WordPress barındırma sunucunuz düzgün yapılandırılmamış olabilir veya Gmail gibi e-posta sağlayıcıları, e-postalarınızı yanlışlıkla spam olarak işaretleyen filtreler ve araçlar kullanabilir.

Daha fazla ayrıntı için WordPress’in e-posta göndermeme sorununu nasıl çözeceğimize ilişkin eğiticimizi takip edebilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, e-posta teslim edilebilirliğinizi iyileştirmek ve tüm kayıtlı kullanıcıların mesajlarını güvenli bir şekilde almasını sağlamak için bir SMTP servis sağlayıcı kullanmanızı öneririz.

WP Mail SMTP, piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir. WordPress sitenizi bir posta servisi ile bağlamanıza izin verir. Bu, e-postalarınızın spam klasörüne değil, her zaman kullanıcının gelen kutusuna gittiği anlamına gelir.

adlı ücretli sürümü satın almanızı öneririz. WP Posta SMTP Pro Gmail SMTP, SendLayer kullanarak WordPress’te e-posta göndermenize izin verdiği için, Sendinblue ve daha fazlası. Ayrıca e-postalarınızın açılma ve tıklanma oranlarını görebilir, böylece farklı e-posta kampanyalarınızın başarısını izleyebilirsiniz.

Aktivasyondan sonra, adresini ziyaret etmeniz gerekir. Ayarlar » WP Mail SMTP sayfa.

Burada ‘Lisans Anahtarı’ alanına lisansınızı girin.

Lisans anahtarınızı WP Mail SMTP WordPress eklentisine girme

Giriş yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. WP Mail SMTP hesabınız.

Lisans anahtarını girdikten sonra ‘Anahtarı Doğrula’ düğmesine tıklayın. Artık WP Mail SMTP’yi etkinleştirdiniz, devam edin ve ‘Kurulum Sihirbazını Başlat’ı tıklayın.

WordPress web sitenizde WP Mail SMTP kurulum sihirbazını başlatma

Bir sonraki ekranda ‘Hadi Başlayalım’ı seçin.

WP Mail SMTP şimdi sizden WordPress web sitenizle kullanmak istediğiniz postayı seçmenizi isteyecektir.

Bir SMTP e-posta sağlayıcısını WordPress'e bağlama

kullanmanızı öneririz Gönderme KatmanıSendinBlue veya SMTP.com makul fiyatlı olduğundan ve büyüyen işletmenizi desteklemek için ölçeklenebildiğinden.

SMTP posta göndericinizi seçtikten sonra ‘Kaydet ve Devam Et’ düğmesine tıklayın.

SMTP servis sağlayıcınızı yapılandırma

WP Mail SMTP şimdi size bu postayı nasıl yapılandıracağınızı gösterecek.

Yardıma ihtiyacınız varsa, WP Mail SMTP’yi herhangi bir ana bilgisayarla nasıl kuracağınıza ilişkin nihai kılavuzumuza bakın.

E-posta servis sağlayıcınızı WordPress'te nasıl yapılandırabilirsiniz?

Üçüncü taraf postaları kullanmak istiyorsanız, WordPress e-postalarını Gmail SMTP aracılığıyla göndermek için kılavuzumuzu takip edebilirsiniz. Sendinblue SMTP kurulumu için de benzer bir rehberimiz var.

WordPress’te Tüm Kayıtlı Kullanıcılara E-posta Gönderme

Tüm kayıtlı kullanıcılarınıza e-posta göndermenin en iyi yolu, Kullanıcılara E-posta Gönder. Bu basit eklenti, kullanıcının rolüne göre toplu mesajlar göndermenizi sağlar.

Bu eklentiye başlamadan önce, kullanıcı rollerinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ardından, kullanıcılarınızın role göre düzgün bir şekilde düzenlenmesi için herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, WordPress kullanıcı rolleri ve izinlerine ilişkin başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

Rollerinizin ayarlanma şeklinden memnunsanız, bir sonraki adım Kullanıcılara E-posta Gönder eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için lütfen bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Aktivasyon üzerine şu adrese gidin: Kullanıcılara e-posta » E-posta Rolleri WordPress kontrol panelinizde.

Atanmış bir kullanıcı rolü olan tüm kullanıcılara toplu e-posta gönderme

Burada, WordPress blogunuzdaki rollerine göre hangi kullanıcıların e-postayı alacağını seçebilirsiniz.

Örneğin aşağıdaki görselde ‘Abone’ rolündeki herkese mesaj atıyoruz.

WordPress web sitenizdeki tüm abonelere e-posta gönderme

Artık tüm kayıtlı kullanıcılara göndermek istediğiniz e-postayı yazabilirsiniz. Kullanıcılara E-posta Gönder eklentisi, mesaja kullanıcı bilgileri eklemek için kullanabileceğiniz birkaç yer tutucu etikete de sahiptir.

Örneğin, {{kullanıcı_ilk_adı}} yer tutucusunu kullanarak kullanıcıya adıyla hitap edebilirsiniz. Kullanıcılara E-posta Gönder her e-postayı oluşturduğunda, yer tutucuyu alıcının adıyla değiştirir.

Düz metin ve yer tutucuların bir kombinasyonunu kullanarak tüm kayıtlı kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir e-posta gönderebilirsiniz.

WordPress'te tüm kayıtlı kullanıcılara nasıl e-posta gönderilir

Girdiğiniz bilgilerden memnun olduğunuzda, ‘Mesaj Gönder’ düğmesini tıklayın.

WordPress şimdi seçilen kullanıcı rolüne sahip olan herkese e-posta gönderecek.

WordPress’te Belirli Kayıtlı Kullanıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

the Kullanıcılara E-posta Gönder eklenti ayrıca küçük bir kayıtlı kullanıcı grubuna, hatta belirli bir kullanıcıya e-posta göndermenize de olanak tanır. Örneğin, toplu bir e-posta gönderdikten sonra belirli bir Aboneye bir takip e-postası göndermek isteyebilirsiniz.

Bireysel kullanıcılara mesaj göndermek için şuraya gidin: Kullanıcılara e-posta » E-posta Kullanıcıları. Bu, tüm kayıtlı kullanıcılarınızın bir listesini gösterir.

Belirli bir kullanıcıya e-posta gönderme

Bir kullanıcıya mesaj göndermek için kullanıcı adının yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.

E-posta göndermek istediğiniz tüm kişileri seçtikten sonra devam edip mesajınızı oluşturabilirsiniz.

WordPress eklentisi kullanarak belirli bir kişiye mesaj gönderme

Mesajdan memnun olduğunuzda, ekranın en altına gidin ve ardından Mesaj Gönder’e tıklayın.

Bu makalenin, WordPress’te tüm kayıtlı kullanıcılara nasıl e-posta gönderileceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, bir e-posta bülteninin nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza ve küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlama hizmetlerine ilişkin uzman seçimimize de bakmak isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter Ve Facebook.