WordPress’te İletişim Bilgisi Widget’ı Nasıl Oluşturulur

İletişim bilgilerinizle bir WordPress widget’ı oluşturmak ister misiniz?

Web sitenize bir iletişim bilgisi widget’ı eklemek, e-posta adresinizi, telefon numaranızı, adresinizi ve sosyal medya profillerinizi göstermenize olanak tanır. Bu, ziyaretçilerin size ulaşmasını çok kolaylaştıracaktır.

Bu yazıda, iletişim bilgileri için bir WordPress widget’ının nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

WordPress'te İletişim Bilgisi Widget'ı Nasıl Oluşturulur

Neden İletişim Bilgisi Widget’ı Eklemelisiniz?

Bir WordPress web sitesi oluştururken, bir e-posta listesi oluşturmak, potansiyel müşteriler oluşturmak ve sitenizi büyütmek istiyorsanız iletişim bilgilerini sağlamak çok önemlidir.

Bir iletişim bilgisi widget’ı, tercih ettiğiniz widget bölümünde e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve sosyal medya profillerinizi görüntülemenizi sağlar.

Bu sayede ziyaretçiler sipariş vermek istediklerinde, desteğe ihtiyaç duyduklarında veya soruları olduğunda size kolayca ulaşabilirler.

Bununla birlikte, WordPress’te kolayca bir iletişim bilgisi WordPress’i nasıl oluşturabileceğinizi görelim.

WordPress’te İletişim Bilgisi Widget’ı Nasıl Oluşturulur

WordPress’e bir iletişim bilgisi widget’ı eklemenin en iyi yollarından biri kullanmaktır. İletişim Bilgileri Widget’ı. Kullanımı çok kolay olan ve çok az yapılandırmayla çalışan ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

İlk olarak, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. İletişim Bilgileri Widget’ı Eklenti. Daha fazla ayrıntı için lütfen bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Bu eklenti ile, iletişim bilgileri bloğunu widget etkin alanlardan herhangi birine ekleyebilirsiniz. Aktivasyon üzerine, sadece şuraya gidin: Görünüm » Widget’lar WordPress yönetici panosunda.

‘Widget’lar’ sayfasına geldiğinizde, widget’ı nereye eklemek istediğinizi seçmeniz yeterlidir.

Görünümden Widget'lar seçeneğine gidin

Widget yerleştirebileceğiniz alanların WordPress temanız tarafından tanımlandığını, bu nedenle kullandığınız temaya bağlı olarak farklı görünebileceğini unutmayın.

Temanızdan emin değilseniz, WordPress için en iyi blok temalar hakkındaki makalemize göz atabilirsiniz. Bu yazıda Hestia’yı kullanacağız.

Şimdi kenar çubuğuna bir iletişim bilgileri widget’ı ekleyeceğiz.

İlk olarak, genişletmek için ‘Kenar Çubuğu’ kutusunun sağ üst köşesindeki ok simgesini tıklamanız yeterlidir. Ardından, bir iletişim bilgisi widget’ı eklemek için ‘+’ artı düğmesine tıklayabilirsiniz.

Kenar çubuğuna gidin ve artı düğmesini tıklayın

Bu, kişi bilgileri widget’ını ada göre arayabileceğiniz bir ‘Widget Blok Menüsü’ açacaktır. Veya, mevcut tüm blokların bir menüsünü getirmek için ‘Tümüne gözat’ düğmesine tıklayın.

Widget’ı bulduktan sonra, ‘İletişim Bilgileri’ seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Widget Blok Menüsünden İletişim Bilgileri widget'ını seçin

Şimdi, iş telefon numaranız, adresiniz vb. okuyucularınızla paylaşmak istediğiniz tüm iletişim bilgilerini doldurmanız yeterlidir.

Ardından, değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Güncelle’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

İletişim bilgilerinizi doldurmanız yeterli

İletişim bilgilerinizin yanında simgeleri de gösterebilirsiniz. ‘Widget’lar’ sayfasına geri dönün ve ‘İletişim Bilgileri’ widget’ını açın.

Ardından, aşağı kaydırın ve ‘Simgeyi Göster’ kutusunu işaretleyin. Gösterilen simge, girdiğiniz bilgilerin türüne göre otomatik olarak seçilecektir.

Bundan sonra, değişiklikleri kaydetmek için ‘Güncelle’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Simgeyi Göster kutusunu işaretleyin

Artık sitenizi ziyaret ettiğinizde iletişim bilgilerinizin yanında simgesinin görüntülendiğini göreceksiniz.

Örneğin, bir telefon numarasının yanında bir telefon ahizesi veya iş e-posta adresinizin yanında bir zarf göreceksiniz.

Sitenizde görüntülenen iletişim bilgileri

Son Düşünceler ve Sonraki Adımlar

İletişim bilgileri widget’ının zorluğu, bunun web sitenizin tüm sayfalarında görünür olmasıdır. Genellikle bu bilgiler, web sitenizin altbilgi alanlarına eklendiğinde en iyisidir.

Genellikle bir işletme web sitesi oluştururken, bu bilgileri yalnızca iletişim sayfanızda görüntülemek isteyebilirsiniz. Bazı web sitesi sahipleri, spam’i azaltmak için iş e-posta adreslerini hiç açıklamak istemez.

Bu gibi durumlarda, bir iletişim sayfası oluşturmanız ve ardından aşağıdaki gibi bir eklenti kullanarak sitenize bir iletişim formu eklemeniz gerekir. WPForms. Ayrıca konum haritanızı ve diğer ayrıntıları bu sayfaya gömebilirsiniz. Çoğu işletme web sitesinin sonunda yaptığı şey budur.

Bu makalenin, WordPress’te bir iletişim bilgileri widget’ını nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, bir e-posta bülteninin nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu ve en iyi canlı sohbet yazılımı uzman seçimimizi de görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.