WordPress’te AI İçerik Oluşturucu Kullanarak İçerik Nasıl Yazılır?

WordPress’te içerik yazmak için AI (yapay zeka) kullanmak ister misiniz?

ChatGPT ve GPT3 gibi Yapay Zeka araçları, iyi araştırılmış içeriği doğal dilde üretebilir. Birçok kullanıcı, içerik yazmaya yardımcı olup olmayacağını görmek için onu keşfetmek ister.

Bu yazımızda WordPress’te ChatGPT ve GPT3 gibi yapay zeka kullanarak içerik yazmanın yanı sıra artıları ve eksilerinden bahsedeceğiz.

WordPress'te Yapay Zeka Kullanarak İçerik Nasıl Yazılır?

ChatGPT ve GPT3 AI nedir?

ChatGPT, chatbot benzeri bir etkileşim ortamında sohbet etmek için yapay zekayı kullanan bir bilgisayar programıdır.

GPT3 (Generative Pre-trained Transformer 3), ChatGPT’den daha genel ve daha geniş olacak şekilde tasarlanmış benzer bir yapay zeka tabanlı bilgisayar programıdır.

Her iki program da, kullanıcı girişini anlamalarına ve bunlara yanıt vermelerine olanak tanıyan Doğal Dil İşleme adı verilen bir tür makine öğrenimi kullanır.

Daha basit bir deyişle, kamuya açık çok miktarda bilgiyi gözden geçirerek öğrenirler, böylece sorularınızı iyi düşünülmüş bir şekilde yanıtlayabilirler.

ziyaret edebilirsiniz OpenAI web sitesi ve her iki aracı da ücretsiz deneyin. Aşağıda neler yapabileceğine dair birkaç örnek verilmiştir.

Örnek 1:

ChatGPT'ye soru sorma

Yanıtı verdiğiniz parametrelere göre ayarlamak için isteminizde daha fazla ayrıntı sağlayabilirsiniz.

Örneğin burada 6. sınıf okuma seviyesinde karadeliklerle ilgili basit kelimeler kullanarak ve 600-800 kelime arasında bir kompozisyon yazmasını istedik.

Bu şekilde cevap verdi.

ChatGPT yanıtı örneği 1

Örnek 2:

ChatGPT ayrıca kod, şiir, müzik yazabilir, matematiksel denklemleri açıklayabilir ve daha fazlasını yapabilir.

ChatGPT örneği 2

ChatGPT ve GPT3 AI, İçerik Yazmak İçin Yeterince İyi mi?

ChatGPT ve GPT3, çok iyi yazılmış ayrıntılı yanıtlar sağlamada gerçekten iyidir. Bu, birçok kullanıcının web siteleri için içerik yazmak için kullanılabileceğine veya bir otomatik blog aracı olarak kullanılabileceğine inanmasına neden olur.

Ancak, gerçek web sitenizde test etmeden önce, dikkat etmeniz gereken birkaç şey aşağıdadır.

1. Bilgilerin Doğruluğu

ChatGPT tarafından sağlanan bilgiler güncel olmayabilir ve hatta bazen yanlış olabilir. Makalede yer alan tüm bilgileri iki kez kontrol etmeniz çok önemlidir.

2. Son Olaylar Dikkate Alınmaz

ChatGPT, 2021 yılına kadar olan kaynaklar üzerinde eğitilmiştir, bu nedenle bundan sonraki olaylar hakkında sınırlı bilgiye sahiptir. Bu durum yakında düzeltilebilir, ancak oluşturmak istediğiniz içerik zamana duyarlıysa bunu aklınızda bulundurun.

3. Güçlü Görüşler Vermez

ChatGPT tarafsız ve ön yargısız olacak şekilde eğitilmiştir. Bir insan yazardan farklı olarak, belirli bir görüşü savunmak, tutkulu olmak ve tercihlere sahip olmak için gereken yaratıcılığa sahip değildir.

ChatGPT AI SEO için İyi Olabilir mi?

ChatGPT AI, web dostu bir biçimde içerik üretebilir. Ancak, özellikle herhangi bir SEO en iyi uygulamasını takip etmez.

Google’daki araştırmacılar, yapay zeka araçları tarafından oluşturulan içeriği tespit etmek için yıllarca çalıştı. Geçmişte, onları kalitesiz oldukları için cezalandırdılar.

GPT3 gibi yapay zeka araçlarının tam yazar yerine yazma yardımcısı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Örneğin, bir makale taslağı oluşturmak, bilgi toplamak ve bazı önemli araştırma noktalarını seçmek için GPT AI kullanılabilir.

Bundan sonra, bir insan yazar, onu daha kapsamlı, düşünceli, olgusal ve SEO dostu hale getirmek için üzerinde çalışabilir.

Bununla birlikte, WordPress’te içerik oluşturmak için ChatGPT AI’nın nasıl kullanılacağına bir göz atalım.

WordPress’te İçerik Yazmak için ChatGPT Yapay Zekasını Kullanma

İlk olarak, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. GPT3 Yapay Zeka İçerik Yazıcısı Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Aktivasyon üzerine, eklentinin ayarlar sayfasını görüntülemek için yönetici kenar çubuğundan GPT3 AI Content Generator menüsüne tıklamanız gerekir.

GPT 3 AI İçerik Oluşturucu

Buradan bir API anahtarı sağlamanız gerekir. Ücretsiz bir hesap oluşturarak bir tane alabilirsiniz. OpenAI web sitesi.

API anahtarınızı kopyalayıp yapıştırdıktan sonra, eklenti ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Diğer varsayılan seçenekler çoğu kullanıcı için uygundur ancak gerekirse bunları gözden geçirebilir ve değiştirebilirsiniz.

Örneğin, yapay zeka tarafından oluşturulan görüntü boyutunu değiştirmek isteyebilir veya yapay zeka görüntülerini kendiniz oluşturmak veya başka görüntüler eklemek istiyorsanız boş bırakabilirsiniz.

Artık yapay zeka içeriği oluşturmaya hazırsınız.

Yeni bir gönderi veya sayfa oluşturmanız yeterlidir; metin düzenleyicinin altında GPT 3 İçerik Oluşturucu ayarlarını bulacaksınız.

AI içerik ayarları

Öncelikle makaleniz için bir dil seçmelisiniz.

Şu anda eklenti İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Japonca, Korece, Çince, Felemenkçe, Endonezyaca, Türkçe, Lehçe, Ukraynaca, Arapça, Rumence, Yunanca, Çekçe, Bulgarca, İsveççe ve Macarca’yı desteklemektedir.

Bunun altında, makaleniz için bir başlık sağlayabilirsiniz. Eklentinin Pro sürümü, anahtar kelimeler eklemenize veya hariç tutmanıza da olanak tanır.

Ardından makalenize dahil etmek istediğiniz başlık sayısını ve hangi başlık etiketinin kullanılacağını ayarlayabilirsiniz.

İçerik ayarlarında ince ayar yapın

Ardından, makaleniz için bir yazı stili ve tonu seçebilirsiniz. Örneğin rahat bir yazı tonu ile bilgilendirici bir yazı stili seçebilirsiniz.

Bunun altına bir bağlantı metni ekleyebilir ve bir bağlantı ayarlayabilirsiniz. Ancak, makaleyi düzenlerken dahili bağlantıları manuel olarak girmenizi tavsiye ederiz.

Eklenti ayrıca bir harekete geçirici mesaj eklemenize ve onu görüntülemek istediğiniz konumu seçmenize olanak tanır.

Son olarak, içerik oluşturmaya başlamak için Oluştur düğmesine tıklayın.

içerik oluştur

Eklenti daha sonra yapay zeka kullanarak içerik oluşturmaya başlayacaktır.

Ayarlarınıza ve makalenizin konusuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Bittiğinde, oluşturulan metni kutuda göreceksiniz.

Oluşturulan metni taslak olarak kaydet

Buradan, Taslağı Kaydet düğmesine tıklamanız yeterlidir. Eklenti daha sonra metni Klasik bloğa sarılmış WordPress düzenleyicisinin içine yükleyecektir.

Bu, blok editörünü kullanarak metni düzenlemenize izin verecektir. Klasik bloğun içindeki metni normal bloklara dönüştürebilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz.

AI tarafından oluşturulan içeriği düzenleyin

Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan İçeriği Düzenlemeyle İlgili İpuçları

GPT3 AI içerik oluşturucu, makale başlığınız olarak seçtiğiniz konunun farklı yönlerini kapsayan kapsamlı bir makale yazacaktır.

Ancak, mükemmel olmaktan uzaktır.

Arama motorları tarafından AI tarafından oluşturulan içerik olarak kolayca tanımlanabilir ve cezalandırılabilir ve arama sıralamalarınızı kaybedebilirsiniz.

Araştırma ve hızlı özetler için yalnızca GPT3 yapay zeka içeriğini kullanmanızı öneririz. Bir taslağınız olduğunda, makaleyi daha da genişletmek için onu baştan sona gözden geçirebilir, doğruluk kontrolü yapabilir ve kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Makaleyi benzersiz ve kendi sesinize göre yapmak için yapabileceğiniz birkaç şey aşağıdadır:

1. Tüm Bilgilerin Doğruluğunu Kontrol Edin

Konunuza bağlı olarak GPT3 hatalar yapabilir ve bazen yanlış bilgiler içerebilir.

2. Kendi Resimlerinizi Oluşturun ve Kullanın

GPT3 AI Content Generator, yapay zekayı kullanarak görüntüler oluşturabilir. Ancak, çoğu konu için bu görüntüler pek iyi görünmüyor. İşte bizim için oluşturduğu örnek bir resim.

Anlamsız metin içeren resim

Normalde yazdığınız herhangi bir makale için yaptığınız gibi, blog gönderileri için resimler oluşturun.

3. Gerektiğinde İç ve Dış Bağlantılar Ekleyin

GPT3 AI, web sitenizdeki hangi makalelerin konuyla ilgili olduğunu bilmez ve otomatik olarak dahili bağlantılar oluşturamaz.

Daha fazla içerik sağlamak ve makalenizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için dahili ve harici bağlantıları manuel olarak eklemeniz gerekir.

4. İçindekiler Tablosunu, SSS’leri ve Listeleri Kullanın

GPT3 bir metin oluşturucudur ve okuma deneyimini daha iyi hale getirmek için biçimlendirmeyle ilgilenmez.

İçeriğinizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için gereken tüm içindekiler tablosunu, listeleri ve SSS’leri manuel olarak eklemeniz gerekir.

5. Makaleyi uzmanlığınız ve bilginizle kişiselleştirin

AI içeriği popülerlik kazandıkça, yazarların kendi seslerini, uzmanlıklarını ve deneyimlerini eklemeleri daha kritik hale gelecektir. Bu farklılaştırıcı, orijinal içeriğin olup olmadığını belirlemede önemli bir rol oynayacaktır.

Makaleyi deneyiminize göre kişiselleştirmek ve daha tutarlı hale getirmek önemlidir, bu nedenle kullanıcı odaklıdır.

6. İçeriği SEO için Optimize Edin

Varsayılan olarak GPT3, okunması kolay metin üretir. Ancak, bu metin tam olarak sayfa içi SEO için optimize edilmemiştir.

İle içeriğinizi optimize etmeniz gerekiyor WordPress için Hepsi Bir Arada SEO. Piyasadaki en iyi WordPress SEO araç setidir.

İçeriğinizi SEO için kolayca kontrol etmenize, SEO başlığı ve açıklaması, sosyal medya resimleri ve şema işaretlemesi eklemenize olanak tanır.

Daha fazla ayrıntı için, bir blog gönderisini SEO için nasıl optimize edeceğimize ilişkin eğitimimize bakın.

WordPress’teki Yapay Zeka İçeriği Üzerine Son Düşünceler

Bu sadece başlangıç ​​ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda piyasaya çıkacak birçok başka araç olacak.

WordPress için bir AI içerik eklentisi kullanmak istemiyorsanız, teknolojiyi kendiniz deneyimlemek için doğrudan ChatGPT web sitesine gidebilir ve istemleri oraya yazabilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te AI kullanarak içerik yazmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, web sitenizdeki trafiği artırmak için en kullanışlı WordPress eklentileri seçimimizi veya eksiksiz WordPress SEO el kitabımızı görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.