WordPress Yazılarınıza Tıkla ve Tweet Kutuları Nasıl Eklenir?

WordPress gönderilerinize bir ‘tweet için tıklayın’ kutusu eklemek ister misiniz?

Bu basit kutular, okuyucuların gönderilerinizden alıntıları tek bir tıklamayla paylaşmasına olanak tanır. Bu, onları sosyal medyada daha fazla etkileşim kurmanın ve web sitenize ekstra trafik çekmenin harika bir yolu haline getirir.

Bu yazıda, WordPress gönderilerinize tweet için tıklama kutularını nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress gönderilerinize tweet için tıklama kutuları nasıl eklenir

WordPress Gönderilerinize Neden Tweetlemek İçin Tıklayın Kutuları Ekleyin?

‘Tweet için tıklayın’ düğmesi, okuyucuların yazılarınızdan ve sayfalarınızdan alıntılar paylaşmasını kolaylaştırır.

Ziyaretçiler, alıntıyı içeren bir tweet ve ayrıca alıntının öne çıktığı sayfaya veya gönderiye bir bağlantı oluşturmak için bir düğmeyi tıklayabilir.

WordPress'te bir tweet için tıklama kutusu örneği

Kutunun nasıl kurulduğuna bağlı olarak tweet, Twitter hesabınızı bile etiketleyebilir.

Sosyal medya kullanıcıları, içeriğinizi paylaşan çok sayıda insan gördüğünde, sizinle etkileşim kurma olasılıkları daha yüksektir.

Bir WordPress web sitesine 'tweet için tıklayın' kutusu nasıl eklenir

Bu şekilde, tweet atmak için tıklayın kutuları blog trafiğinizi artırabilir, size daha fazla takipçi kazandırabilir ve sosyal medyada markanızın etrafında bir vızıltı yaratabilir.

Tüm bunlar, çevrimiçi mağazanızda daha fazla satışa, e-posta bülteniniz için yeni abonelere ve çok daha fazlasına dönüşebilir.

Bunu söyledikten sonra, WordPress blog gönderilerinize tıklama ve tweet kutularını kolayca nasıl ekleyebileceğinizi görelim.

WordPress Yazılarınıza Tıkla ve Tweet Kutuları Nasıl Eklenir?

Tweet için tıklayın kutusu oluşturmanın en kolay yolu kullanmaktır. Daha İyi Tweet İçin Tıklayın. Bu eklenti, bir kısa kod veya bir blok kullanarak herhangi bir sayfaya veya gönderiye bir alıntı kutusu eklemenize olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey, Better Click To Tweet eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Aktivasyon üzerine şu adrese gidin: Ayarlar » Tweetlemek İçin Tıklayın eklentinin ayarlarını yapılandırmak için. ‘Twitter Kullanıcı Adınız’ alanına, paylaşılan tweet’lerde etiketlemek istediğiniz hesabı yazın.

Better Click to Tweet WordPress eklentisini yapılandırma

Kimlik doğrulama işlemi yoktur, dolayısıyla sahibi olmadığınız bir hesap da dahil olmak üzere herhangi bir Twitter hesabını eklentinin ayarlarına ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, bu ayarı bireysel tıklama ve tweet kutuları için geçersiz kılabilirsiniz, böylece WordPress blogunuzda çok sayıda farklı hesabı etiketlemek kolaydır.

Özel kısa URL’ler kullanıyorsanız, ‘Kısa URL kullan’ın yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun. Bu, eklentiyi tam URL yerine WordPress kısa bağlantısını göstermeye zorlar; bu, WordPress’te bağlantı tıklamalarını izlemek için araçlar kullanıyorsanız önemlidir. Yine, bireysel tıklama ve tweet kutuları için bu ayarı geçersiz kılabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra ‘Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

WordPress Blokunu Kullanarak Tıkla ve Tweet Kutusu Nasıl Eklenir?

Kısa kod veya bir blok kullanarak herhangi bir sayfaya veya gönderiye bir tweet için tıklama kutusu ekleyebilirsiniz. En kolay yöntem olduğu için blokla başlayalım.

Bir kutu oluşturmak istediğiniz sayfayı veya gönderiyi açın ve ardından ‘+’ düğmesine tıklayın.

Görünen açılır pencerede ‘Tweetlemek İçin Tıklayın’ yazmaya başlayın. Sağdaki blok göründüğünde, onu sayfaya eklemek için tıklayın.

WordPress'e Tweetlemek için Daha İyi Bir Tıklama düğmesi ekleme

Artık kullanmak istediğiniz alıntıyı yazabilirsiniz.

Eklenti varsayılan olarak bir ‘Tweetlemek için Tıklayın’ istemi gösterir, ancak bunu kendi mesajınızla değiştirebilirsiniz. Örneğin, WordPress’te bir çekiliş veya yarışma düzenliyorsanız, okuyucuları yarışmaya katılmak için tweet’ten alıntı yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Bir Twitter hediye örneği

Bunu yapmak için, bloğu seçmek için tıklamanız yeterlidir.

Ardından, özel mesajınızı ‘Sor’ alanına yazın.

Alıntı tweet bloğunu özelleştirme

Eklenti, varsayılan olarak ayarlarında eklediğiniz hesabı etiketler, ancak bunu geçersiz kılıp bunun yerine farklı bir hesabı etiketleyebilirsiniz.

Bu değişikliği yapmak için ‘Twitter Kullanıcı Adı’ alanına farklı bir kullanıcı adı yazmanız yeterlidir.

Bağlı Twitter hesabını değiştirme

Twitter hesabınızı etiketlemek, daha fazla takipçi ve katılım elde etmenin harika bir yoludur. Ancak, yalnızca web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız, bu etiketi kaldırabilirsiniz, böylece alıntılanan tweet yalnızca bir bağlantı içerir.

Bunu yapmak için ‘Kullanıcı adı Tweet’e dahil edilsin mi?’ seçeneğini tıklayarak devre dışı bırakın. geçiş yap.

Varsayılan olarak eklenti, alıntı kutusunun öne çıktığı sayfaya veya gönderiye bir bağlantı içerir. İsterseniz bunun yerine farklı bir bağlantı kullanabilirsiniz. Blog gönderisinde bahsedilen bir ürün veya hizmetin açılış sayfası gibi belirli bir sayfaya daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız bu yararlı olabilir.

Bunu yapmak için URL’yi ‘Özel URL’ alanına yazmanız yeterlidir.

Bağlantıyı nofollow olarak da işaretleyebilirsiniz; bu, bir müşteri veya bağlı kuruluş pazarlama ortağı gibi bir üçüncü taraf web sitesine bağlanıyorsanız yararlıdır.

Bir sosyal medya bloğuna özel bir bağlantı ekleme

Diğer bir seçenek de bağlantıyı kaldırmaktır, böylece tweet sadece etiketlenmiş hesaba sahip olur. İnsanları web sitenize çekmek yerine Twitter’da daha fazla etkileşim almak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir.

Bunu yapmak için ‘Tweet’e URL’yi dahil et’ anahtarını devre dışı bırakmak için tıklayın.

URL'yi bir tıklamayla tweet sosyal medya bloğundan kaldırma

Alıntı kutusunun ayarlanma biçiminden memnun olduğunuzda, onu canlı hale getirmek için ‘Yayınla’ veya ‘Güncelle’ düğmesine tıklayın. Şimdi, WordPress web sitenizi ziyaret ederseniz, teklif kutusunu çalışırken göreceksiniz.

Kısa Kod Kullanarak Tıkla ve Tweet Kutusu Nasıl Eklenir?

Aynı alıntıyı birden çok sayfada göstermek istiyorsanız, her kutuyu ayrı ayrı eklemek ve yapılandırmak çok zaman ve çaba gerektirebilir. Bunun yerine, aynı kısa kodu birden çok konuma yapıştırmak daha kolay olabilir.

Ayrıca bir kısa kod kullanarak WordPress temanızın kenar çubuğuna veya benzer bir bölümüne bir kutu ekleyebilirsiniz. Kısa kodun nasıl yerleştirileceği hakkında daha fazla bilgi için lütfen WordPress’te nasıl kısa kod ekleneceğine ilişkin kılavuzumuza bakın.

Başlamak için aşağıdaki kısa kodu kullanmak isteyebilirsiniz:[bctt tweet="Quotable Tweet"]

Bu, eklentinin ayarlarında bağlı hesabı etiketleyen ve geçerli sayfaya veya gönderiye bir URL içeren bir tweet oluşturur. Kısa koddaki “alıntı yapılabilir tweet” kelimelerini, kullanıcıların paylaşmasını istediğiniz mesajla değiştirdiğinizden emin olun.

Bir hesabı etiketlemek istemiyorsanız, bunun yerine aşağıdakini kullanabilirsiniz:[bctt tweet="Quotable Tweet" via="no"]

Tweet’e farklı bir URL eklemek ister misiniz? İşte kısa kod:[bctt tweet="Quotable Tweet." url="

To remove the link completely, just set it to url="no.” You can also mark the link as nofollow by adding the following to the shortcode: nofollow="yes.”

Bonus: How to Add a Twitter Feed in WordPress

A click to tweet box is a quick and easy way to get engagement on Twitter. However, there are other ways to promote your social media accounts including adding a feed that shows your recent tweets and updates automatically as you make new posts.

The easiest way to do this is by using Smash Balloon Twitter Feed, which is the best Twitter plugin for WordPress.

A Twitter feed, created using Smash Balloon

This plugin allows you to embed actual tweets in WordPress blog posts, so readers can easily comment, like, and retweet the original post.

You can quote your own tweets, or even tweets from a third party. For example, you might embed posts from an industry influencer, an advertising partner, or a happy customer.

For more information, please see our guide on how to add social media feeds to WordPress.

We hope this tutorial helped you learn how to add click to tweet boxes in your WordPress posts. You may also want to learn how to create a contact form in WordPress, or see our expert picks for the best WordPress social media plugins for WordPress.

If you liked this article, then please subscribe to our YouTube Channel for WordPress video tutorials. You can also find us on Twitter and Facebook.