WordPress Simgesini Tarayıcı Sekmesinden Kolayca Kaldırma

Web sitenizin tarayıcı sekmesinden WordPress simgesini kaldırmak istiyor musunuz?

WordPress simgesini kaldırmak, kendi site simgenizi tasarlamanıza ve müşteriler arasında marka bilinirliğinizi artırmanıza olanak sağlayacağından sizin için son derece faydalı olabilir.

Bu yazıda, WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden nasıl kolayca kaldıracağınızı göstereceğiz.

WordPress Simgesini Tarayıcı Sekmesinden Kolayca Kaldırma

WordPress Simgesini Neden Tarayıcı Sekmesinden Kaldırmalısınız?

Tarayıcı sekmenizdeki WordPress simgesi, web sitenizin genel ve profesyonel görünmemesine neden olabilir. Çoğu kullanıcının tarayıcısında açık olan birçok sekme vardır ve bu da web sitenizin başlığının gizlenmesine neden olur.

Web sitenizin başlığı gizlendiğinde, kullanıcıların sitenizi hemen tanımasının hiçbir yolu yoktur. Sekmedeki yalnızca WordPress logosuyla, kullanıcılarınız sitenizi diğerleri arasında tanımlayamayacak.

WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden kaldırıp bir favicon (sitenizin simgesi olarak da bilinir) ekleyerek kendi markanızı kullanabilir ve sitenizi ziyaretçileriniz için daha kullanıcı dostu hale getirebilirsiniz.

A favicon tarayıcıda web sitenizin başlığının yanında görünen küçük bir resimdir.

tarayıcı sekmeleri

Favicon, kullanıcılarınızın web sitenizi hemen tanımasına ve farklı sekmeler arasında verimli bir şekilde geçiş yapmasına yardımcı olur. Daha sık ziyaret edenler, tarayıcınızdaki o küçük resim için anında tanıma bile oluşturacaktır.

WordPress Simgesini Tarayıcı Sekmesinden Kaldırma

WordPress simgesini kaldırma ve yerine bir favicon ekleme işlemi son derece kolaydır. WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden kaldırmak için kullanılabilecek üç yöntem vardır.

Bugün, üç yönteme de göz atacağız ve size uygun olanı seçebilirsiniz.

Yöntem 1. Eklenti Olmadan WordPress Simgesini Kaldırma

itibariyle WordPress 6.1, WordPress varsayılan teması tam bir site düzenleyiciyle birlikte gelir. kullanıyorsanız bu yöntemi de kullanabilirsiniz. blok teması senin üzerinde WordPress sitesi WordPress simgesini kaldırmak için.

Bu öğreticiyi yazarken, varsayılan WordPress 6.1 teması Twenty Twenty-Three, favicon’unuzu WordPress logosundan uzağa değiştirmek için bir site simgesi bloğuna sahip değildir.

Eğer Görünüm » Editör WordPress yönetici kontrol panelinizden bu, tam site düzenleyicisini açacaktır, ancak site simgenizi buradan değiştiremez veya WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden kaldıramazsınız.

WordPress panosundan tam site düzenleyicisine gidin

Böylece, tema özelleştiriciyi açmak için aşağıdaki URL’yi kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırabilirsiniz.

https://example.com/wp-admin/customize.php

“example.com”u kendi sitenizle değiştirmeyi unutmayın alan adı.

Bu URL sizi Tema Özelleştiriciye götürecektir. Oradayken, ‘Site Kimliği’ sekmesini tıklamanız yeterlidir.

Site Kimliği sekmesini seçin

Şimdi ‘Site Kimliği’ sayfasında, ‘Site Simgesi’ bölümüne gidin.

WordPress medya kitaplığını açacak olan ‘Site Simgesini Seç’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Site Simgesi düğmesini tıklayın

Artık tarayıcı sekmesindeki WordPress simgesini değiştirmek için favicon olarak kullanmak istediğiniz herhangi bir resmi seçebilirsiniz.

Favicon nasıl oluşturulur ile ilgili daha fazla detay için yazımıza göz atabilirsiniz. WordPress’te bir favicon nasıl eklenir. Site simgesi olarak kullanmayı seçtiğiniz resim önerilen boyutu aşarsa, WordPress onu kırpmanıza izin verecektir.

Seçiminizden memnun kaldığınızda, üst kısımdaki ‘Yayınla’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Tebrikler! WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden başarıyla kaldırdınız ve kendi simgenizle değiştirdiniz.

Tam Site Düzenlemesi Olmadan Bir Temadaki WordPress Simgesini Kaldırma

Eğer herhangi birini kullanıyorsanız FSE dışı temaardından doğrudan Tema Özelleştirici’ye şu adresten gidebilirsiniz: Görünüm » Özelleştir WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden kaldırmak için.

Tam site düzenleyiciyi desteklemeyen sitelerde, WordPress tema özelleştirici sitenizle ilgili favicon, tipografi, varsayılan renkler, altbilgi ve daha fazlası gibi ayrıntıları değiştirmenize olanak tanır.

Tema Özelleştirici’ye girdikten sonra ‘Site Kimliği’ sekmesine tıklayın. İşlem, yukarıda gösterdiğimiz ile aynıdır. Seçtiğiniz bir site simgesini yükleyerek WordPress simgesini kaldırabilirsiniz.

Seçiminizden memnun kaldığınızda, değişiklikleri kaydetmek için ‘Yayınla’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Yöntem 2. Bir Eklenti Kullanarak WordPress Simgesini Kaldırma

WordPress simgesini kaldırmak ve bir favicon ile değiştirmek için bir eklenti de kullanabilirsiniz. Bu eğitim için, kullanacağız Heroic Favicon Oluşturucu Eklenti.

Birçok kişi tarafından web sitelerine favicon eklemek için kullanılan iyi bilinen bir eklentidir.

Heroic Favicon Jeneratör Eklentisi

Öncelikle yapmanız gereken tek şey Heroic Favicon Generator eklentisini kurmak ve etkinleştirmek.

Daha fazla ayrıntı için lütfen şu adresteki kılavuzumuza göz atın: wordpress eklentisi nasıl kurulur.

Eklenti etkinleştirildikten sonra Eklentiler’e gitmeniz yeterlidir. » Yüklü Eklentiler ve ‘Favicon Ayarları’ seçeneğine tıklayın.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Favicon Settings'e tıklayın

Bu sizi ‘Heroic Favicon Oluşturucu Ayarları’ sayfasına götürecektir. Burada, ‘Favicon Seç’ seçeneğinin altındaki ‘Favicon Seç’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bu açılacaktır WordPress medya kitaplığı. Artık favicon olarak kullanmak istediğiniz herhangi bir görseli seçip yükleyebilirsiniz.

Favicon Seç düğmesine tıklayın

Favicon’unuzu yükledikten sonra, favicon’un web sitenizde nasıl görüneceğini görebileceğiniz ‘Önizlemeler’ bölümüne inebilirsiniz.

Memnun kaldığınızda, aşağı kaydırın ve ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Favicon önizlemeleri

WordPress simgesini başarıyla kaldırdınız ve yerine bir favicon eklediniz.

Bu makalenin, WordPress simgesini tarayıcı sekmesinden nasıl kaldıracağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Bizim de görmek isteyebilirsiniz nihai WordPress SEO kılavuzu Sıralamalarınızı iyileştirmek için şu makalemize göz atın: Blogunuzu WordPress.com’dan WordPress.org’a nasıl kolayca taşıyabilirsiniz?.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.
Source by [author_name]