Gönderilerin WordPress RSS Beslemesinde Görünmesini Nasıl Geciktirirsiniz?

Gönderilerin sitenizin RSS akışında görünmesini geciktirmek istiyor musunuz?

Gönderilerin hemen görünmesini geciktirmek, sizi tamamlanmamış işleri yanlışlıkla göndermekten kurtarabilir, görebileceğiniz yazım hatalarını düzenlemek için size zaman verebilir ve SEO’da içerik kazıyıcıları yenmenize yardımcı olabilir.

Bu yazıda, gönderilerin WordPress RSS beslemesinde görünmesini nasıl geciktireceğinizi göstereceğiz.

Gönderilerin WordPress RSS Beslemesinde Görünmesini Nasıl Geciktirirsiniz?

WordPress’te RSS Beslemenizi Neden Geciktirin?

Bazen WordPress blogunuzda henüz görmediğiniz bir yazım hatasıyla bir şey yayınlayabilirsiniz. Hata daha sonra RSS beslemenize ve tüm abonelerinize dağıtılır. WordPress blogunuzda e-posta abonelikleriniz varsa, bu aboneler de bunu alacaktır.

RSS beslemeniz ile canlı siteniz arasına bir gecikme ekleyerek, canlı bir sitedeki bir hatayı yakalayıp düzeltmeniz için küçük bir zaman aralığına sahip olursunuz.

RSS beslemeleri, içerik kazıma web siteleri tarafından da kullanılır. İçeriğinizi izlemek ve gönderilerinizi canlı göründükleri anda kopyalamak için kullanırlar. Az yetkiye sahip yeni bir web siteniz varsa, çoğu zaman bu içerik kazıyıcılar arama sonuçlarında sizi geride bırakabilir.

RSS akışınızdaki bir makaleyi geciktirerek, arama motorlarına önce içeriğinizi taraması ve dizine eklemesi için yeterli süre tanıyabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, gönderilerin WordPress web sitesinin RSS beslemesinde görünmesini nasıl kolayca geciktirebileceğimizi görelim.

WordPress RSS Beslemenizdeki Gönderileri Nasıl Geciktirirsiniz?

Başlamak için, gönderilerin sitenizin özet akışında görünmesini geciktirmek için WPCode kullanmanızı öneririz. WPCod sitenizin bozulması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan WordPress’e güvenli ve kolay bir şekilde özel kod eklemenizi sağlar.

İleri düzey kullanıcılar bunun yerine aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına kopyalayabilir/yapıştırabilirsiniz. Zaman aralığını değiştirmek için kodu değiştirmeniz gerekecek. Temel WordPress dosyalarınızı düzenlemenin tehlikeli olabileceğini unutmayın, bu nedenle WPCode’u öneriyoruz. Temanızı güncellediğinizde tüm özel kod parçacıklarını da kaybedersiniz.

Ayrıntılar için, web’den kod parçacıklarının WordPress’e nasıl yapıştırılacağı hakkındaki makalemize bakın.

function wpb_snippet_publish_later_on_feed( $where ) {

	global $wpdb;

	if ( is_feed() ) {
		// Timestamp in WP-format.
		$now = gmdate( 'Y-m-d H:i:s' );

		// Number of unit to wait
		$wait="10"; // integer.

		// Choose time unit.
		$unit="MINUTE"; // MINUTE, HOUR, DAY, WEEK, MONTH, YEAR.

		// Add SQL-sytax to default $where. By default 10 minutes.
		$where .= " AND TIMESTAMPDIFF($unit, $wpdb->posts.post_date_gmt, '$now') > $wait ";
	}

	return $where;
}

add_filter( 'posts_where', 'wpb_snippet_publish_later_on_feed' );

Şimdi size bunu WPCode ile kolay yoldan nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

İlk olarak, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. ücretsiz WPCode eklentisi. Ayrıntılar için, WordPress Eklentisi nasıl kurulur adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz.

Aktivasyon üzerine, şuraya gidebilirsiniz: Kod parçacıkları “ Snippet Ekle. Bundan sonra, basitçe ‘rss’yi arayın veya ‘RSS Beslemeleri’ kategorisine gidin.

Ardından, farenizi sonuçlarda ‘RSS Beslemelerinde Gecikmeli Gönderiler’in üzerine getirin ve ‘Snippet’i kullan’ı tıklayın.

WPCode kullanarak bir snippet ekleyin

Ardından, WPCode’un snippet ayarlarını sizin için önceden yapılandırdığı ‘Snippet’i Düzenle’ ekranına yönlendirileceksiniz.

Varsayılan olarak, yayınlarınızın RSS beslemenizde görünmesi, yayınlandıktan sonra 10 dakika gecikecektir.

Bu gecikme sizin için iyiyse, tek yapmanız gereken düğmeyi tıklayarak ‘Aktif’ olarak değiştirmek ve ‘Güncelle’ düğmesine basmak.

Gönderilerinizin RSS akışında gecikme süresini ayarlayın

Gecikme süresini değiştirmek isterseniz, Satır 10’daki sayıyı ve Satır 13’teki zaman birimini değiştirerek yapabilirsiniz.

Örneğin, değiştirirseniz gönderiyi bir saat erteleyebilirsiniz. $wait="10"; Ve $unit="MINUTE" ile $wait="1" Ve $unit="HOUR".

Gecikmeyi tekrar ayarlamanız gerekirse, bu adımları tekrarlamanız yeterlidir ve gönderilerin hemen akışa geri dönmesini istiyorsanız, düğmeyi tekrar ‘Etkin Değil’ konumuna getirin ve ‘Güncelle’ye basın.

WPCode Snippet Kitaplığına Göz Atmayı Unutmayın

WPCod ayrıca başka kod parçacıklarından oluşan büyük bir koleksiyonla birlikte gelir. orada ne olduğunu görebilirsin Kod Parçacıkları » Kitaplık yönetici kontrol panelinizde.

Kod parçacıklarının WPCode kitaplığı

Kitaplıkta bulduğunuz parçacıkları etkinleştirerek sitenizdeki bazı tek kullanımlık eklentileri değiştirebilirsiniz.

Örneğin, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmanıza, SVG yüklemelerine izin vermenize, gönderiler için minimum kelime sayısı belirlemenize ve çok daha fazlasına olanak tanıyan parçacıklar bulabilirsiniz.

Bu makalenin, gönderilerin WordPress RSS akışında görünmesini nasıl kolayca geciktireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, bir e-posta bülteninin doğru şekilde nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu veya küçük işletmeler için en iyi canlı sohbet yazılımı uzman seçimimizi görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter Ve Facebook.