7 En İyi Çok Para Birimli WordPress Eklentisi (Ücretsiz + Ücretli)

Kullanıcıların WordPress web sitenizdeki para birimini kolayca değiştirmesini ister misiniz?

Çok para birimli bir WordPress eklentisi, web sitenizde farklı para birimleri göstermenize ve döviz kurunu otomatik olarak uygulamanıza olanak tanır. Bu şekilde, müşteriler bir ürün satın alırken yerel para birimlerini değiştirebilirler.

Bu yazıda, sitenizde kullanabileceğiniz en iyi çoklu para birimli WordPress eklentilerini paylaşacağız.

En iyi çoklu para birimi WordPress eklentileri

Neden Çoklu Para Birimi WordPress Eklentisi Kullanmalı?

Çoklu para birimi eklentisi, WordPress web sitenizde birden çok para birimi sunmanıza olanak tanır. Müşterileriniz, tek bir düğmeyi tıklatarak para birimlerini ABD dolarından kendi yerel para birimlerine çevirebilir.

Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, bir para birimi değiştirici eklentisine sahip olmak kullanışlı olabilir.

Daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve dünyanın her yerinden kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Diğer ülkelerden müşteriler, web sitenizden ayrılmadan ürün fiyatlarını kolayca yerel para birimine çevirebilir.

Ayrıca müşteriler için genel alışveriş deneyimini geliştirir. Eklenti, insanların sahip olabileceği fiyatlandırma kafa karışıklığını ortadan kaldırır. Sonuç olarak, müşterileri web sitenizde tutabilir ve satışları artırabilirsiniz.

Bununla birlikte, WordPress için en iyi çoklu para birimi eklentilerine bakalım.

1. Kolay Dijital İndirmeler

Kolay Dijital İndirme WordPress eklentisi

Kolay Dijital İndirmeler e-kitaplar, dijital sanat, müzik dosyaları, yazılım ve daha fazlası gibi dijital ürünleri satmanıza izin veren WordPress için en iyi e-ticaret eklentisidir.

Çoklu para birimi desteği sunar ve fiyatları farklı para birimlerinde göstermenizi sağlar. 200’den fazla para birimi arasından seçim yapabilir ve döviz kuru üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

Eklentinin döviz kurunu otomatik olarak güncelleyeceği ve fiyatı USD’den müşterinin yerel para birimine çevireceği otomatik bir seçenek vardır. Öte yandan, döviz kurunu manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.

EDD'de çoklu para birimi ayarları

Bunun yanı sıra Easy Digital Downloads, dijital indirmeleri kolaylıkla satmanıza olanak tanır. Sınırsız dosya indirme, tam veri raporlama, alışveriş sepeti ve daha fazlasını sunar. Ayrıca Stripe, PayPal gibi ödeme ağ geçitleri ve AWeber, ConvertKit ve Slack gibi üçüncü taraf araçlarla kolayca entegre olur.

Fiyatlandırma: Easy Digital Downloads, yılda 99,50 dolardan başlayan fiyatlarla birinci sınıf bir eklentidir.

2. WooCommerce için YITH Çoklu Para Birimi Değiştirici

WooCommerce için YITH çoklu para birimi değiştirici

YITH Multi Currency Switcher for WooCommerce, listemizdeki bir sonraki çok para birimli WordPress eklentisidir.

Kullanımı çok kolaydır ve WooCommerce mağazanıza sınırsız para birimi eklemenizi sağlar. Web sitenizin herhangi bir yerinde bir para birimi değiştirici gösterebilir ve müşterilerin kendi yerel para birimlerini seçmelerine izin verebilirsiniz.

Bunun yanı sıra eklenti, kullanıcıların coğrafi konumunu da otomatik olarak algılar ve fiyatları kendi yerel para birimlerinde görüntüler. Döviz kurlarını otomatik olarak güncellemek için Avrupa Merkez Bankası, Google Finans ve diğer sağlayıcıların API’leri ile entegre olur.

Döviz kuru güncellemelerinin sıklığını da kontrol edebilirsiniz. Örneğin, eklenti günlük, günde iki kez, haftalık, aylık veya 15 günde bir kontrol edebilir.

Bunun dışında, para birimi değiştiriciyi özelleştirme, belirli ülkeler için farklı ödeme yöntemlerini görüntüleme ve daha pek çok seçenek elde edersiniz.

Fiyatlandırma: WooCommerce için YITH Multi Currency Switcher, yıllık 99,99 ABD dolarına mal olacak premium bir eklentidir.

3. WP Basit Ödeme

WP Basit Ödeme

WP Basit Ödeme web sitenizde bir kerelik veya yinelenen ödemeleri kabul etmenize izin veren WordPress için en iyi Stripe eklentisidir. En iyi yanı, ödemeleri tahsil etmek için bir alışveriş sepeti oluşturmanıza gerek olmamasıdır.

WP Simple Pay, Stripe tarafından desteklenen 135’ten fazla farklı para birimi arasından seçim yapmanızı sağlar. Ayrıca, sitenizin bölgesinin varsayılan para birimini, biçimini ve vergi oranını seçmenize olanak tanır. Bu şekilde, müşterileri yerel para birimlerinde ücretlendirebilir ve tercih ettiğiniz para biriminde para alabilirsiniz.

WP Simple Pay ile bir sürükle ve bırak ödeme formu oluşturucusuna ve 10’dan fazla farklı ödeme yöntemine sahip olursunuz. Örneğin, kredi ve banka kartları, Apple Pay, Google Pay, ACH otomatik ödeme ve daha fazlası yoluyla ödeme alabilirsiniz.

Fiyatlandırma: WP Simple Pay fiyatları yıllık 49,50$’dan başlamaktadır. ayrıca bir de var ücretsiz sürüm başlamak için kullanabilirsiniz.

4. CURCY – WooCommerce için Çoklu Para Birimi

KIRMIZI

KIRMIZI ücretsiz bir WooCommerce çoklu para birimi eklentisidir. Farklı para birimlerinde ödeme kabul etmenizi sağlar ve müşterilerin tercih ettikleri para birimine geçmesine yardımcı olur.

Eklentinin kullanımı ve kurulumu kolaydır. Kullanıcıların WooCommerce mağazanızdaki konumunu otomatik olarak algılar ve ürünleri yerel para biriminde görüntüler.

Eklentinin döviz kurunu otomatik olarak ayarlamasına da izin verebilirsiniz. Bununla birlikte, döviz kurunu kontrol etmek için farklı seçenekler vardır. Örneğin kuru manuel olarak belirleyebilir, ürün fiyatlarını diğer para birimlerinde sabit tutabilir, kur ücretini yönetebilirsiniz.

Fiyatlandırma: CURCY ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

5. WooCommerce Çoklu Para Birimi

WooCommerce çoklu para birimi

WooCommerce Çoklu Para Birimi ürün fiyatlarını müşterinin ülkesinin para biriminde göstermenizi sağlayan premium bir WooCommerce uzantısıdır.

Listemizdeki diğer birçok eklenti gibi, otomatik veya manuel döviz kuru ayarları arasında seçim yapabilirsiniz. Eklenti, Açık Döviz Kuru, Özet, Döviz Kuru API’si ve daha fazlası gibi farklı döviz kuru sağlayıcılarının API’lerini destekler.

Bir kısa kod kullanarak para birimi değiştiriciyi WooCommerce mağazanızın herhangi bir yerinde görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir kenar çubuğu widget’ına sahiptir ve müşterilerin fiyatları hızla yerel para birimine dönüştürmesine yardımcı olur.

Fiyatlandırma: WooCommerce Çoklu Para Birimi fiyatları yıllık 99 ABD dolarından başlar.

6. WordPress için Para Birimi Değiştirici

Para birimi değiştirici eklentisi

WordPress için Para Birimi Değiştirici web sitenizde farklı para birimlerini göstermek için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz ve başlangıç ​​dostu eklentidir.

Open Exchange Rate API ile çalışır ve döviz kuruna bağlı olarak fiyatları otomatik olarak farklı para birimlerine çevirmenizi sağlar. Döviz kurunu manuel olarak kontrol etme seçeneği de vardır.

WordPress için Para Birimi Değiştirici, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avrupa ve Hindistan’dan gelen ziyaretçiler için para birimi dönüştürmeyi destekler.

Kısa kodları kullanarak para birimi değiştiriciyi herhangi bir sayfaya kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca eklenti, Elementor ve Beaver Builder gibi WordPress sayfa oluşturucularıyla kolayca entegre olur.

Fiyatlandırma: WordPress için Para Birimi Değiştirici eklentiyi kullanmak ücretsizdir.

7. Döviz Çevirici Widget’ı

Para birimi dönüştürücü widget'ı

Döviz Çevirici Widget’ı mağazanızda kullanabileceğiniz premium bir WooCommerce eklentisidir. Çoklu para birimi eklentisi, ürün fiyatlarını gerçek zamanlı olarak dönüştüren dinamik bir pencere öğesi sunar.

En son döviz kurunu otomatik olarak alır ve ürünlere uygular. İstediğiniz kadar para birimi ekleyebilir ve dönüştürebilirsiniz.

En iyi yanı, eklentinin dönüştürülen toplamı ödeme sırasında kaydetmesidir. Bu şekilde, müşterilerin WooCommerce mağazanızda gördüğü fiyatları görebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Döviz Kurları Widget’ı size yıllık 49$’a mal olacak.

En İyi Çok Para Birimli WordPress Eklentisi Hangisi?

Araştırmamıza göre en iyi WordPress çoklu para birimi eklentisi Easy Digital Downloads, WooCommerce için YITH çoklu para birimi değiştirici ve WP Simple Pay’dir.

En iyi çoklu para birimi eklentisini seçme seçimi, çalıştırdığınız web sitesinin türüne bağlıdır.

Örneğin, dijital ürünler satıyorsanız, o zaman Kolay Dijital İndirmeler en iyi seçimdir. Kullanımı çok kolaydır ve 200’den fazla farklı para birimi arasından seçim yapmanızı sağlar. Döviz kuru üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz ve istediğiniz kadar para birimi ekleyebilirsiniz.

Öte yandan, WooCommerce için YITH Multi Currency Switcher, bir WooCommerce mağazanız varsa kullanabileceğiniz en iyi çoklu para birimi eklentisidir. Kullanıcının konumunu otomatik olarak algılar ve ürün fiyatlarını dönüştürür. Ayrıca, döviz kurunu ayarlamak için farklı sağlayıcılar arasından seçim yapabilirsiniz.

Son olarak, şunları da kullanabilirsiniz: WP Basit Ödeme alışveriş sepeti oluşturmadan çevrimiçi ödemeleri tahsil etmek için. En iyi Stripe eklentisidir ve 135’in üzerinde para birimini destekler.

Umarız bu makale, en iyi çoklu para birimli WordPress eklentisini seçmenize yardımcı olmuştur. Küçük işletmeler için en iyi canlı sohbet yazılımı ve en iyi iş telefonu hizmetleri karşılaştırmamızı da görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter Ve Facebook.