13 En İyi WordPress Altbilgi Tasarımı Örneği (+ En İyi Uygulamalar)

İlham almanıza yardımcı olacak en iyi altbilgi tasarım örneklerini mi arıyorsunuz?

Altbilgi, web sitenizin en altındaki alandır ve web sitesi sahipleri genellikle bunu gözden kaçırır. Harika web sitesi altbilgilerine göz atarak tasarım ilhamı alabilir ve altbilginizi geliştirebilirsiniz.

Bu makalede, size en iyi alt bilgi tasarım örneklerinden bazılarını göstereceğiz ve harekete geçmenize yardımcı olacak en iyi uygulamaları ve ipuçlarını sunacağız.

En iyi WordPress altbilgi tasarım örnekleri (+ en iyi uygulamalar)

İyi Bir WordPress Altbilgi Tasarımı Neden Önemlidir?

Altbilgi, web sitenizin sayfanın en altında görünen alanıdır. Normalde WordPress web sitenizin her sayfasında olacaktır.

İşte her ay milyonlarca okuyucunun gördüğü Domainpozitif’daki altbilgimize bir örnek.

Ücretsiz araçlarımıza ve ürün sitelerimize bağlantıların yanı sıra kullanıcıların bizim hakkımızda bilgi edinmesi, bizde iş bulması, bizi sosyal medyada takip etmesi ve daha fazlası için yollar ekliyoruz.

WPBaşlangıç ​​altbilgisi

Web sitesinin en altında yer aldığından, yeni başlayanların çoğu bu alanı optimize etmeyi unutur.

Ancak, web sitenizin altbilgisi, web sitenizin önemli bir alanıdır. Önemli ayrıntıları ve nihai çıkarımları tek bir yerde göstermenizi sağlar.

Altbilginizi özelleştirerek, web sitenizin genel kullanıcı deneyimini iyileştirebilir ve hatta sitenizi WordPress SEO için optimize edebilirsiniz.

Ayrıca, sayfanın en altına inen ziyaretçilerin ilgisi çok yüksektir, böylece bir harekete geçirici mesaj, e-posta abone kutusu ile dikkatlerini çekebilir veya onları web sitenizin en önemli sayfalarına gönderebilirsiniz.

Bununla birlikte, size WordPress altbilginizi optimize etmek için en iyi altbilgi tasarım örneklerinden bazılarını ve en iyi uygulamaları gösterelim.

En İyi WordPress Altbilgi Tasarım Örnekleri

Kendi altbilgi alanınız için tasarım ilhamı almanıza yardımcı olmak için en iyi altbilgi tasarım örneklerinden bazılarını bir araya topladık.

1. WPForms

WPForms Altbilgisi

WPForms her türlü faydalı bağlantıya sahip bir altbilgiye sahiptir. En yararlı şirket sayfalarına giden bağlantılar, eklentinin en önemli özellikleri ve bazı yararlı WordPress bağlantıları bulacaksınız.

Bu, okuyucunun sayfanın sonuna geldiğinde ve hala soruları olduğunda, tam olarak ihtiyaç duydukları kaynakları bulmasını sağlar. Ayrıca sayfanın alt kısmında harekete geçirici mesaj içeren kayan bir uyarı çubuğu da vardır.

2. OptinMonster

OptinMonster altbilgisi

OptinCanavar okuyuculara önemli şirket sayfalarına bağlantılar, en iyi özellikler, yardımcı ürün bağlantıları ve çok daha fazlasını sunan bir alt bilgiye sahiptir.

Ayrıca basit sosyal medya simgeleri, güven simgeleri ve marka bilinci oluşturma amacıyla bir şirket logosu vardır.

3. Neil Patel

Neil Patel altbilgisi

Neil Patel okuyuculara hızlı gezinme bağlantıları sunan kompakt ve basit bir alt bilgiye sahiptir. Altbilgi menüsü, sitenin üst kısmındaki gezinme menüsü ile aynıdır.

Ayrıca okuyucular, Neil Patel’i sosyal medyada da takip etme seçeneğine sahiptir.

4. Michael Hyatt

Michael Hyatt altbilgisi

Michael Hyatt başka bir basit ve kompakt altbilgiye sahiptir. Telif hakkı tarihini, kolay sosyal paylaşım düğmelerini ve hizmet şartları ve gizlilik politikası gibi sayfalara bağlantıları vurgular.

Altbilginin hemen üzerinde, sayfanın en altına ulaşan birçok ziyaretçiyi dönüştürebilecek ücretsiz bir kılavuz indirmek için bir harekete geçirici mesaj göreceksiniz.

5. ReddBar

reddbar altbilgisi

ReddBar e-posta kayıtlarını teşvik eden bir alt bilgiye sahip bir WooCommerce mağazasıdır. Altbilgi bağlantılarının hemen üzerinde, okuyucular için devasa bir kayıt kutusu bulunur.

Yararlı bağlantılardan bazıları, SSS sayfasına, iletişim sayfasına, toptan satış fiyatları sayfasına ve daha fazlasına bir bağlantı içerir.

6. Okuyucu Özeti

Reader's Digest Altbilgisi

bu Okuyucunun özeti altbilgi, ziyaretçiler için birçok bilgi içerir. Kategori sayfalarına, diğer şirket markalarına, sosyal medya paylaşım düğmelerine ve daha fazlasına bağlantılar bulacaksınız.

Ayrıca, ziyaretçileri e-posta listelerine katılmaya teşvik etmek için dikkat çekici bir e-posta kayıt kutusu vardır.

7. IsItWP

IsItWP altbilgisi

bu IsItWP altbilgi, web sitesinin ne hakkında olduğuna dair hızlı bir bölüme ve diğer sitelere ve şirket sayfalarına bağlantılar içerir.

Ayrıca, okuyucuların tam olarak aradıkları içerik türünü bulmak için tıklamalarına olanak tanıyan benzersiz bir açılır menüye sahiptir.

8. Canavar Bilgileri

MonsterInsights Altbilgisi

Canavar Bilgileri okuyucuların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olmaya odaklanan basit bir alt bilgiye sahiptir. Premium özelliklerine, şirket kaynaklarına ve diğer marka bağlantılarına bağlantılar vardır.

Ayrıca, ziyaretçileri fiyatlandırma sayfasına yönlendirmek için bir harekete geçirme ifadesi vardır. Sosyal ikonlar da var.

9. New York’u Basmak

New York alt bilgisini yazdırma

New York’u Yazdırma dünya çapında sevkıyat yapan bir çevrimiçi mağazadır. Alt bilgi, adreslerini, hizmetlerini ve popüler ürünlerini vurgular.

Yerel SEO ve arama motoru sıralamalarını yükseltmeye yardımcı olmak için bağlantılarının yapısını kullanırlar.

10. Nalgene

alt bilgi

Tırnaklar temiz ve iyi organize edilmiş bir altbilgi bölümüne sahiptir. Altbilginin hemen üzerinde basit bir e-posta kayıt kutusu bulunur.

Bundan sonra, ziyaretçilerin tam olarak aradıkları ürünleri bulmalarına yardımcı olacak iyi organize edilmiş bağlantılar ve şirketle ilgili bağlantılar bulunur.

11. ProBlogger

ProBlogger altbilgisi

bu Problogcu alt bilgi, en popüler gönderilerine, en iyi kaynaklarına ve iş panolarında yayınlanan yeni işlere bağlantılar içerir.

Ayrıca, doğrudan altbilginin üzerinde büyük bir e-posta kayıt formu ve üstbilgi gezinmesiyle aynı menü seçeneklerine sahip küçük bir altbilgi gezinme menüsü vardır.

12. Güven Darbesi

TrustPulse Altbilgisi

TrustPulse piyasadaki en iyi sosyal kanıt bildirimleri eklentisidir. Birden fazla gezinme menüsü veya sayfa bağlantısı eklemek yerine, bir e-posta bülteni kayıt kutusu içerirler.

Diğer markaların çoğundan farklı olmasına rağmen, bunun gibi minimalist bir altbilgi, ziyaretçinin yapabileceği daha az dikkat dağıtıcı veya eylem olduğundan iyi bir dönüşüm sağlayabilir.

13. Sonraki Web

Sonraki Web altbilgisi

Sonraki Web web sitesinin geri kalanından sıyrılan bir altbilgiye sahiptir. Sosyal medya paylaşım düğmeleri, önemli sayfalara bağlantılar ve daha fazlasını içerir.

Altbilginin hemen üzerinde, popüler markaların logolarının ve bunlardan bahsedildiği veya öne çıkarıldığı web sitelerinin yer aldığı bir sosyal kanıt bölümü göreceksiniz.

WordPress Altbilgi Tasarımı – İpuçları ve En İyi Uygulamalar

Kullanıcı deneyiminizi geliştirmenin ve WordPress blogunuz için daha iyi bir altbilgi oluşturmanın birçok yolu vardır.

Web sitenizin altbilgisini düzenlerken aklınızda bulundurmanız gereken en iyi uygulamalardan bazılarına hızlıca göz atalım.

İş İletişim Bilgilerinizi Ekleyin

İletişim bilgilerinin sitenizde listelenmesi önemlidir. Ziyaretçilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için web sitenizde ayrı bir iletişim formu sayfası olmalıdır.

Bununla birlikte, alt bilgi, özellikle fiziksel adresinizi arayacak yerel müşterileriniz varsa, iletişim bilgilerinizi eklemek için mükemmel bir yerdir.

İş iletişim bilgileri örneği

Yerel işletmeler için iletişim bilgilerinizi, adresinizi ve hatta çalışma saatlerinizi ne kadar çok şekilde öne çıkarırsanız o kadar iyidir.

Önemli Web Sitesi Sayfalarına Bağlantılar Ekleyin

Web sitenizin tamamında net bir gezinme olması önemlidir. Bu nedenle, web sitelerinin altbilgilerine bağlantılar eklemesi yaygındır.

En önemli ürün sayfalarınız, en iyi blog gönderileriniz, hakkında sayfaları ve daha fazlası için bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Altbilgi bağlantıları örneği

Web sitenizdeki en değerli sayfaları ve ziyaretçilerinizin en yararlı bulacağı sayfaları düşünün.

Bağlantılarınızı eklemek ve optimize etmek ayrıca size bir SEO avantajı sağlayabilir ve arama motoru sıralamalarınızı yükseltebilir.

Dönüşümleri İyileştirmek için Sosyal Kanıt Ekleyin

Bazı web sitelerinin altbilgilerinde yaptığını görmüş olabileceğiniz bir şey, sosyal kanıt eklemektir. Bu, müşterinizin güvenini kazanmanıza ve sizi alanınızda bir uzman olarak konumlandırmanıza yardımcı olabilir.

Bir müşteri referansı veya öne çıktığınız popüler web sitelerinin logolarından oluşan bir koleksiyon kadar basit olabilir.

Domainpozitif’da, doğrudan web sitesi altbilgisinin üzerinde öne çıktığımız popüler web sitelerinin logolarını vurguluyoruz.

Alt bilgi sosyal kanıt örneği

Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Ziyaretçileriniz web sitenizin alt kısmına geldiğinde, onlara tam olarak ne yapmaları gerektiğini ve bunu nasıl yapmaları gerektiğini söylemek isteyeceksiniz.

Bazı web siteleri için bu, e-posta bültenlerine kaydolmak için bir harekete geçirici mesaj olacaktır. Diğerleri için, popüler ürün özelliklerini keşfetmek için bağlantılar veya hatta bir harekete geçirici mesaj düğmesi olacaktır.

Harekete geçirici mesaj düğmesi altbilgi örneği

Altbilginiz, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek ve onları abone ve müşteri olmaya veya web sitenizde daha fazla zaman geçirmeye teşvik etmek için son şansınızdır.

Daha fazla optimizasyon ipucu için, web sitenizin altbilgisine eklenecek on şeyden oluşan kontrol listemize bakın.

Bu makalenin, web sitenizin altbilgisini optimize etmenize yardımcı olacak en iyi altbilgi örneklerinden bazılarını bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. En iyi blog platformunun nasıl seçileceğine ilişkin kılavuzumuzu ve küçük işletmeler için en iyi sanal işletme telefon numarası uygulamalarıyla ilgili seçimlerimizi de görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bize abone olun Youtube kanalı WordPress video eğitimleri için. Ayrıca bizi burada bulabilirsiniz. twitter ve Facebook.